Cardano Fiyat Tahmini: ADA Grafiği ‘Kritik Bir Konumda’ Yer Alıyor!

0
Cardano Fiyat Tahmini: ADA Grafiği 'Kritik Bir Konumda' Yer Alıyor!

Cardano’nun düşüş trendi yaklaşık 145 gün sürdü ve fiyattaki en yüksek seviye en son Eylül 2021’de görüldü. Üst üste gelen düşük zirveler, Cardano (ADA) fiyatını 22 Ocak’ta 1.15 dolara kadar düşürdü. 1.15 dolarlık seviye 2021 Mayıs döneminden bu yana kadarki en düşük seviye.

Neyse ki, ADA fiyatındaki güvenilir bir ‘talep bölgesinin’ varlığı, bir sıfırlama ve alıcıların bir birikim aşamasını kazanma durumunda bir ‘boğa rallisi’ başlattı.

ADA Günlük Grafik

Basın zamanında, Cardano (ADA) fiyatı 1.0-0.86 dolar arasında kritik bir talep alanına oturdu. Bu kanal, biri Şubat sonu ile Mart ayları arasında ve diğeri Mayıs-Temmuz 2021 arasında olmak üzere iki tam ayı piyasası döngüsünü geride bıraktıktan sonra ADA için bir şekilde güvenli bir bölge haline geldi.

Kanal aynı zamanda iki büyük boğa koşusundan da sorumluydu. ADA, %182’lik bir artış kaydetti ve ardından %260’lık bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.16 dolara ulaştı.

Şimdi, tarihsel seviyeler alım satım davranışında önemli bir rol oynamaktadır, ancak kesin bir yatırım yapmadan önce genel piyasa koşulları da değerlendirmek oldukça önemli. Bitcoin’in grafikteki mücadelesi, sağlam bir destek seviyesi keşfedene kadar devam edecek şekilde ayarlandığında, ADA muhtemelen 1 dolar civarında bir birikim dönemine girebilir. Bu aşamada, yeni satın alma siparişleri, daha geniş piyasa baskısı ile dengelenecek ve yan hareketlere yol açacaktır.

Bu arada, gözlemciler grafikteki bazı önemli alanlara dikkat etmelidir. Örneğin, 1,50 doların üzerinde bir kapanış, bir boğa koşusu umutlarını yeniden canlandırırken, 0,80 doların altındaki bir hareket, başka bir satışın yolunu açacaktır.

Göstergeler

İlginç bir şekilde, günlük RSI’da, ADA’nın düşük dip seviyelerine kıyasla daha yüksek dipler oluşturan büyük bir yükseliş farklılığı görüldü. Bu tür farklılıklar genellikle değişen bir piyasa eğilimine işaret eder.

Bununla birlikte, Müthiş Osilatör’ün kırmızı çubukları, kısa vadede alıcıları ivme destekli satıcılar üzerinde tutacaktır.

Sonuç Olarak

Günlük göstergelerdeki karışık sinyaller, ADA 0,86-1 dolardan yeni bir ralliyi yeniden alevlendirmeye çalışırken bir yatay hareket dönemine yol açabilir. ADA’yı mevcut seviyesinden satın almak isteyenler, kurulumlarını daha geniş piyasa belirsizliklerinden korumak için sıkı bir stop-loss sağlamalıdır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın