Cardano Fiyat Tahmini: ADA Coin Kısa Geleceği Vadede Artış Hedefliyor

0

3 Haziran’dan bu yana kademeli bir düşüşün devamlılığında Cardano (ADA) geçtiğimiz gün kısa bir ivmelenme ile %18’e yakın bir artış gördü. Değerini 1,63 dolara yükseltmeyi başarsa da bir miktar geri çekilmeyi engelleyemedi. Destek seviyesi 1,50 dolara geri çekilmesi beklenen bir durum olmasına ek yeni bir momentum yakalaması da tekniklerde görülüyor. Bu durumda fiyatın 2 dolar bandını test etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz ayın sonunda görülen derin düşüşler sonrası yatayda düşük volatilite ile birlikte ADA fiyatında sıkışma görülüyor. Geçtiğimiz gün yakaladığı hareketlilik gücünü yitirmiş olsa gerek fiyat destek hattına ilerliyor. Geri çekilmenin tamamlanması ile bir yükselme fırsatı daha görülebilir.

Teknikler Artış Bekliyor

%78,6 düzeltmesine ilerleyen ADA fiyatı bu noktada destek arayışına geçecektir. Bu geri çekilme 1,31- 1,50 dolarlık destek aralığında satın almayı baskılayarak fiyatı 1,75 dolara itecektir. Hızlı bir yükselişin etkisinde 1,84 doları hedefleyecek olan varlık son olarak ciddi direnç alanı 1,95- 2,10 dolar aralığına hareket etmek isteyecektir.

Kaynak: Tradingview ADAUSD Kraken

Tekniklerdeki bu artış hedeflerinin önünde bazı problemler de yer alıyor. Bunlardan en büyüğü satış baskısının hissedildiği ortamda 2 doların üzerinde satın alınmış yaklaşık 2,5 milyar ADA’nın karlılık gözetmeksizin satışa çıkarılmasıyla gelebilir. Bu durumda fiyatın yükselişinin aksine fiyat derin düşüşlere ilerleyecektir.

Sonuç

Fiyatın düşüşü, destek bariyerin altında devam ederse ve fiyat 1,21 dolar desteğinin altına gerilerse ADA için beklenen kısa vade boğa hareketi yerini 1,04 dolar seviyesi düşürecektir.  Bu da destek tepesinden yaklaşık %30 düşüşe sebep olacaktır. Ancak beklenen hedeflerin gerçekleşmesi ile fiyatın 2 dolar direnç alanını test etmesi de oldukça beklenen ve istenen bir pozisyonda yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın