Eylül 25, 2023

Cardano Fiyat Analizi: Boğalar 0,24 Doları Savunacak Mı, Potansiyel Bir Sıçrama Mümkün Mü?


Cardano fiyatı Eylül ayı boyunca karışık bir seyir izledi ve çoğunlukla günlük grafikte dar bir bant içinde dalgalandı. Artan satış baskısıyla, defalarca 0,26 dolar civarında dirençle karşılaştı ve 0,24 dolar seviyesine yakın tutarlı bir destek buldu. Daha geniş kripto piyasasındaki son düşüş trendi, ADA’yı bir kez daha uzun süredir devam eden desteğini 0,24 dolarda test etmeye itti ve başka bir potansiyel sıçramanın sinyalini verdi.

Cardano Fiyatı 0.24 Doları Savunacak mı?

  • Direnç trend çizgisinden yükselişin kırılması, trendin tersine dönmesi için erken bir sinyal olacaktır.
  • 0,24 dolar Cardano yatırımcıları için güçlü bir destek bölgesi olmaya devam ediyor.
  • ADA coin’deki gün içi işlem hacmi 87 Milyon dolar olup %23’lük bir kayba işaret etmektedir.

Cardano

28 Eylül’de ADA fiyatı, son düzeltici aşamayı yöneten önemli bir özellik olan azalan bir trend çizgisinden direnç gördü. Geçtiğimiz hafta boyunca, bu aşağı yönlü baskı bu altcoin‘in değerinin %5’ini kaybetmesine neden olarak onu 0,24 dolar destek bölgesine doğru itti.

Bu özel destek seviyesi yaklaşık üç yıldır sağlamlığını korudu ve yatırımcılar için önemli bir birikim noktası haline geldi. Son günlük mum, %0,4’lük mütevazı bir kazançla nötr bir duruşa işaret ediyor. Bu durum, trader’ların 0,24 dolar civarında yenilenen alım ilgisini fark etmesiyle birlikte güçlü düşüş eğiliminin dağılabileceğini gösteriyor.

Bu satın alma baskısının devam etmesi halinde, ADA fiyatı azalan direnç trend çizgisini aşmaya çalışabilir ve potansiyel olarak bir yükseliş toparlanmasının başlangıcına işaret edebilir.

Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere Cardano bu kilit direnci aşmayı başarırsa, alıcılar fiyatları kabaca %6 oranında yukarı çekerek 0,25 dolarlık önemli direnci hedefleyebilir. Bu yukarı yönlü hareketin devam etmesi, coini 0,28 dolar işaretine doğru daha da ilerletebilir.

Son altı aylık fiyat davranışı, Bitcoin fiyatına kıyasla Cardano’da zayıflık olduğunu gösterdi. BTC son altı aydır yeni yatay işlem görürken, ADA fiyatı istikrarlı bir düşüş trendine tanık oldu. Bu yerleşik aşağı yönlü yörünge, yatırım yapmak için riskli bir varlık olduğunu göstermektedir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?