Mart 20, 2024

Cardano Fiyat Analizi: Uzmanlara Göre Altcoin Fiyatını Arttırmaya Devam Edecek, İşte Beklenen Seviyeler!

Kripto para piyasasının büyük bir kısmı, olağanüstü fiyat artışlarını takip eden düşüş döneminin ardından bir nefes alırken, Cardano (ADA) diğer alanlarda, özellikle de yılın başından bu yana ağındaki akıllı sözleşme sayısında büyüme kaydediyor.

Cardano ağındaki Plutus V1 ve Plutus V2 de dahil olmak üzere Plutus komut dosyalarının sayısı 19 Mart’ta 39.032’ye ulaştı. 1 Ocak’ta Cardano akıllı sözleşmelerinin sayısının 14.379 olduğu düşünüldüğünde bu etkileyici bir başarı ve %171,45’lik bir artış anlamına geliyor.

cardano fiyat analizi

Özellikle bu rakamlar, 20 Mart’ta alınan verilere göre, şu anda 6.439 olan Plutus V1 komut dosyalarını (1 Ocak’taki 6.296’dan %2,27’lik bir artış) ve 32.593 olan Plutus V2 komut dosyası sayısını (8.083’ten %303,23’lük bir artış) açıklamaktadır.

Bu aynı zamanda Cardano Blockchain Insights grafiklerinin gösterdiği gibi, Cardano ekosisteminin her gün yaklaşık 495 yeni akıllı sözleşme oranında büyüdüğü, her gün yaklaşık 82 Plutus V1 komut dosyası ve günde 413 Plutus V2 komut dosyası eklendiği anlamına geliyor.

Cardano Fiyat Analizi

Bu arada, haber yazıldığı sırada Cardano fiyatı 0.60711 dolarda kaldı. Bu da en son bilgilere göre gün içinde %0.73 düşüş, önceki yedi gün içinde %18.01 düşüş ve aylık grafiğinde %2.18’lik bir birikmiş kayıp anlamına geliyor.

Kripto uzmanı Ali Martinez’in kısa süre önce Cardano’nun 2018-2021 modelini taklit ettiğini vurguladığını da belirtmek gerekir. Bu da 0,55-0,80 dolar aralığında bir konsolidasyon, ardından 1,70 dolarda bir artış, başka bir konsolidasyon dönemi ve 5 dolara bir kırılma önermektedir.

Cardano Fiyat Tahmini

Başka yerlerde, birkaç finans uzmanı, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto varlığının 2024 yılında fiyatını artırmaya devam edebileceğini ve tahminlerinin alt uçta 0,945 dolar ile 2024 sonunda çok iyimser bir 11 dolar arasında değişebileceğini öngördü.

Aynı zamanda, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi platformları Cardano fiyat tahmin hedeflerini en kötümser tahminlerine göre 1,26 dolar ile en yükseliş tahminlerine göre 8 dolar arasında belirledi.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, token ekosistemi, etrafında olumlu bir duyarlılık yaratabilecek ve fiyatını yukarı çekebilecek önemli bir büyümeye tanık oldu. Ancak, bu sektörde işler bir anda değişebilir. Bu nedenle Cardano haberlerini takip etmek ve kendi araştırmanızı yapmak çok önemlidir.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?