Ocak 19, 2024

Cardano Fiyat Analizi, Tarihsel Model Tekrarlanırsa Bu Seviyelere Hazır Olun: Ali Martinez!


Cardano toplam Kilitli Değeri (TVL) 335 milyon dolardan fazla olan en yüksek puanlı akıllı sözleşme blok zinciridir. Bu bağlamda da yakın geçmişte kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Cardano ekosistemi, Binance Holdings ve Coinbase Global gibi büyük kripto borsalarında listelenen ADA ve desteklenen web3 tokenleri ile derin likiditeye sahiptir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ADA ayrıca yaklaşık 2,37’lik bir hacim-piyasa değeri oranına sahiptir. Bu rakam son birkaç ayda yükseldiği için likiditenin arttığını göstermektedir.

Cardano Fiyat Analizi

Popüler bir kripto analisti olan Ali Martinez’e göre, ADA’nın fiyatı kademeli olarak 2020 fiyat hareketini yansıtıyor. Sonuç olarak, kripto analisti ADA fiyatının yakın vadede 80 sente ulaşmasını ve nihayetinde bu boğa döngüsü sırasında 7 dolara doğru yükselmesini bekliyor.

Teknik açıdan bakıldığında, altcoin fiyatı, 200 haftalık Hareketli Ortalama (MA) ile çakışan 67 sent civarında önemli bir direnç seviyesiyle karşılaştı. Bu arada, boğaların 47 sent civarındaki destek seviyesini savunamaması halinde ADA fiyatı 40 sent ile 45 sent arasındaki destek/direnç aralığına doğru gerilemenin eşiğinde. Şimdiden, haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) 70 seviyesinin altına düştü ve bu da yakın vadede ayıları güçlendiriyor.

Bir proof-of-stake mutabakat mekanizması kullanan ölçeklenebilir bir Ethereum rakini olmasına rağmen, Cardano’nun Input Output Global’den Charles Hoskinson liderliğindeki çekirdek geliştirme ekibi, Hydra projesi gibi güvenli ve yüksek verimli ikinci katman çözümleri üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca Cardano ağı, Indigo CDP, Minswap DEX ve Liquid lending gibi düzinelerce merkezi olmayan finansal (DeFi) platforma ev sahipliği yapmaktadır.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?