Ocak 31, 2023

Cardano Ekosistemi İki Kritik Faktörle Yükseliş Kaydediyor!

Cardano ekosistemi, protokol en aktif Ethereum katili duruşunu korumak için mücadele ederken etkileyici performanslar sergilemeye devam etti.

Mevcut fiyat hareketi son 24 saatte %1,20 düşüşle düşüş eğiliminde olsa da, bugüne kadarki ay (MTD) döneminde %52 artış gösterdi. Cardano (ADA), neredeyse 12 ayın en iyilerinden biri olmasıyla mükemmel bir ay geçirdi.

Şu anki fiyatı 0,3761 dolar olan Cardano, 3,10 dolarlık tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına kıyasla %87,80 düşüşte. Ocak ayının başlarında ADA, FTX türev borsasının çöküşünün ardından büyük bir düşüş yaşadığı için bu fark %95’in üzerindeydi.

Cardano’nun fiyatındaki mevcut ivme, ilk olarak ağın aşırı teminatlı dolara sabitlenmiş stabilcoin’i DJED beklentisi ve nihai lansmanı tarafından yönlendiriliyor. Coin, aralarında Muesliswap’in de bulunduğu ve halihazırda coin için alım satım çiftleri sunan bir dizi yield protokolüyle ilgi çekmeye başladı.

İkinci Cardano Tetikleyicisi

Cardano’yu Ocak ayı için daha yüksek bir büyüme yoluna itecek olan bir diğer önemli hissiyat, merkezi olmayan uygulamalarının (dApps) yüksek işlem oranı. Cardano takipçisi DApps on Cardano’ya göre, protokol en son Epoch 390’ı tamamladı ve epoch, protokol üzerinde faaliyet gösteren tüm dApp’ler için 200.000’den fazla işlemle kapandı.

Ayrı ayrı profil çıkarıldığında, NFT protokolü olan jpg.store, dönem için 102,6 bin ile en yüksek işlem sayısını kaydetti. İlk beş listesinde Minswap, Sundaeswap, Muesliswap ve Explosif yer aldı.

Cardano’daki dApp etkinliği, akıllı sözleşme işlevinin beklendiği kadar verimli çalıştığını açıkça ortaya koyuyor. Protokol, yılın geri kalanı için yeni bir kaide ve kilometre taşı belirledi ve birçok ekosistem kullanıcısı, özellikle Sidechain Toolkit’in piyasaya sürülmesiyle iyimser duygular içerisinde.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?