Eylül 18, 2022

Cardano Bu Gelişme Sayesinde Yükseliş Yaşayabilir!


Son güncellenme : 24.10.2022 - 22:47

Cardano (ADA) topluluğu, merkezi olmayan ağın ölçeklenebilirliğini ve genel kullanılabilirliğini artıracak Vasil hard fork güncellemesi için hazırlanıyor. Kripto piyasasındaki mevcut volatiliteye rağmen, güncellemenin ADA fiyatında bir ralliyi tetikleyeceğine dair tahminler var.

Bu doğrultuda, kripto uzmanı Michaël van de Poppe, 17 Eylül’de bir YouTube videosunda, ADA’nın güncelleme öncesinde muhtemelen 1 dolar seviyesini hedefleyeceğine inandığını ve varlığın güncellemeden önce herhangi bir yükseliş hareketine tanık olmadığını belirtti.

Poppe’ye göre, güncellemeden önce ADA fiyatında önemli bir ivme olmaması, 22 Eylül etkinliğinden sonra gerçekleşecek potansiyel bir ralli için birincil katalizör olacak.

“Temelde, daha önce yukarı doğru net bir ralli gerçekleşmediği için Vasil hard fork’a doğru giden bir ivmeye ve ilgiye sahip değiliz. Vasil hard fork, Ethereum (ETH) Merge güncellemesine oldukça benzer şekilde olumlu bir şekilde gerçekleşecekse, büyük fırsatlar getirecektir. Bu durumda, 1 dolara doğru bir ralli söz konusu olayda beklenmedik bir durum değil”  

Vasil hard fork’un Merge’den farkı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, uzman ayrıca Cardano güncellemesini ve ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ (buy the rumor sell the news) etkinliği olduğu ortaya çıkan Ethereum Merge güncellemesi ile karşılaştırdı. Bunun ADA için geçerli olmayabileceğini, çünkü piyasanın bir ralliye girişmeye çalıştığını kaydetti.

“Standart ‘söylentiyi al, haberlei sat’ konsepti burada geçerli olmayabilir, çünkü ayı piyasasının, boğa piyasasına doğru potansiyel bir geçişine bakıyoruz.”

İlginç bir şekilde Poppe, Etheruem Merge güncellemesinin ortasında dikkatleri üzerine çekerken ADA’nın fiyatının diğer altcoin’lerle birlikte düzeldiğine dikkat çekti. Bu nedenle, Ethereum etrafındaki spot ışığın, altcoin’lerin patlamaya hazır olmasıyla kaybolmasını bekliyor.

Özellikle, hard fork, Cardano’nun akıllı sözleşme platformu olan Plutus’ta bazı iyileştirmeler içerecek. Değişiklikler, geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blocakchain tabanlı uygulamalar tasarlamasını mümkün kılacak.  Genel olarak Cardano, Vasil hard fork’u öncesinde benimseme ve sermaye girişinde artan aktivite kaydetmeye devam ediyor. Örneğin, 5 Eylül’de, ADA’nın yedi gün içinde 2.1 milyar doların üzerinde piyasa değeri eklediği bildirdi.

Artan Cardano benimsenmesi

Bunların yanında Cardano, Georgia Ulusal Şarap Ajansı ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bolnisi Şarap Üreticileri Derneği ve Scantrust ile birlikte kurulan ortaklık, Cardano blockchain’i tarafından desteklenen bir izlenebilirlik çözümü uygulayarak Gürcistan’ın şarap endüstrisini genişletmeyi amaçlıyor.

Cardano ağının başlangıcından bu yana, Ethereum gibi yerleşik platformların yerine geçmek için önemli gelişmeler kaydettiğini belirtmekte fayda var.

Cardano ayrıca, değiştirilemez token alanında (NFT’ler) artan aktiviteye tanık oluyor. Örneğin, 8 Eylül itibariyle, ağ, yaklaşık 459 milyon dolarlık bir ticaret hacmi çeken 15 pazar yeri ile yaklaşık 7.000 NFT projesine ev sahipliği yapıyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?