Ocak 24, 2023

Cardano Beklenen Teklifi Paylaştı: İşte Detaylar!

Cardano (ADA), 2023’e oldukça iyi başladı ve güçlü bir büyüme kaydetti. Ağdaki gelişime ek olarak yerel token fiyatındaki iyileşmeler, ekosistemi oldukça memnun edecek türdendi. Tüm bunlara ek olarak yeni gelişmeler, Ethereum katili tanımlamasını arttırabilecek türden özellikler barındırıyor.

Blockchain teknolojisi gelişim ve kullanılabilirlik açısından birçok özellik sunsa da bunu yapacak geliştirici bulmak oldukça zor. Cardano ise bu konuda biraz şanslı sayılır. ADA fiyatı geçtiğimiz yıl pek iyi bir performans göstermese de geliştiriciler ağı inşa etmeye devam etti.

ProofofGitHub verilerine göre geliştirmeler açısından Cardano, Polkadot ve Cosmos gibi rakiplerini geride bıraktı. Bu da altcoin’in, ağında 4.800’den fazla akıllı sözleşme ve şu anda blok zincirinde geliştirilmekte olan 1.000’den fazla proje ile sağlam bir ekosisteme sahip olmasına yardımcı oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cardano, akıllı sözleşme platformu için Python ile yazılmış sözleşme komut dosyalarının entegrasyonu üzerinde aktif olarak çalışıyor. Bu yenilikçi gelişme şu anda devam ediyor ve 10 Ocak’ta ağdaki bir işlem aracılığıyla duyuruldu.

Cardano Ağı Güçleniyor

Cardano Geliştirme Teklifi 30 (CIP-30), Cardano cüzdanları ile Amazon gibi Web2 platformları arasındaki etkileşimi kolaylaştıran web tabanlı bir iletişim köprüsünün oluşturulmasını sağlıyor. Bu, web sayfalarına entegre edilen JavaScript kodunun kullanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

Ayrıca CIP-30, ADA sıcak cüzdanlarının yeni işlevler kazanmasını, yeteneklerini genişletmesini ve potansiyel kullanıcıları çekmesini de sağlıyor. Bu, Cardano’nun sürekli büyümesini sağlamak ve Ethereum ve Katman 2 projeleri gibi diğer rakip kripto para birimleri arasında öne çıkmasına yardımcı olabilecek pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için kritik bir unsur.

Cardano ağının kurucusu Charles Hoskinson da bu gelişmeleri vurgulayarak, topluluk ile işbirliğinin önemini vurgulamakta. Kurucuya göre yeni geliştirmeler ile entegrasyon çok daha iyi seviyeye gelecek. Bu da sonuç olarak ADA token’ın fiyatının artmasına yardımcı olacak önemli bir detay. Bu gelişmeler öte yandan ağın NFT gibi alanlarda da hareketliliğini arttıracaktır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?