Mart 17, 2023

Cardano Bağlantılı Bu Altcoin %193 Arttı – İşte Yükselişin Nedeni

ABD’de devam eden bankacılık krizinin ortasında kripto piyasası bugün tekrar yükselişe geçti. Bitcoin %7 artışla 26.700 dolar seviyesinde işlem görüyor. Altcoin’ler de liderleri Bitcoin’i takip etti ve kayda değer yükselişler elde etti. Fakat bir altcoin yükselişiyle diğerlerinin önüne geçmeyi başardı: Rejuve.AI (RJV).

Altcoin gün içi en düşük seviyesi olarak 0.04696 doları kaydetti. Buna karşın 0.138 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu da RJV’nin geçtiğimiz 24 saatte %193 oranında artış yaşadığını gösteriyor. Altcoin kazanımlarının bir kısmını kaybetmiş olsa da basın zamanında hala 0.1099 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Cardano bağlantılı bir yapay zeka (AI) token’ı olan Rejuve.AI’in büyümesi, yakın zamanda tamamlanan Token Generation Event (TGE) bağlanabilir. Token’ların üretimi, insan sağlığında devrim yaratmayı amaçlayan bir dijital para birimi için yeni kritik bir gelişme olarak kabul edilebilir.

Altcoin fiyatının bu dikkat çeken performansı, ayrıca yapay zekanın kripto piyasasına hükmetmeye devam etmesiyle de ilişkilendirilebilir. Yapay zeka anlatısı, bazı kripto para birimlerinin beklenenden daha güçlü ralliler görmesine neden oldu.

OpenAI’den ChatGPT’nin ortaya çıkmasıyla, birçok kripto projesi artık AI dünyasına yöneliyor ve hem AI hem de blockchain teknolojisinin sınırlarını ve sınırlarını zorlamaya yardımcı olabilecek çözümler ve uygulamalar geliştiriyor.

Gelişmekte olan farklı blockchain ağları artık üretken yapay zekanın temel ilkeleriyle uyumlu hale geliyor ve birçoğu bunu gelişen Web3.0 ekosisteminde iz bırakmanın bir yolu olarak kullanmak istiyor.

Rejuve.AI’nin yanı sıra, SingularityNET (AGIX) de, bu yıl şimdiye kadar ilgi odağı haline gelen bir başka Cardano bağlantılı yapay zeka projesidir.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?