Cardano (ADA) Yükselişinin Arkasında Ne Var?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in kurumsal platformu Coinbase Pro, dün ADA’yı listeleyeceğini açıkladı ve fiyatta yüzde 20 oranında artış yaşandı.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 16 Mart’ta ADA için gelen transferleri açtığını duyurdu ve token’ı listelemek için çok aşamalı süreçte ilk adımı attı. Yeterli likidite sağlandıktan sonra tam ticaret 18 Mart’ta başlayacak. Yapılan duyuruya göre Coinbase Pro platformu, kullanıcıların dört işlem çiftine karşı ADA ticareti yapmalarına izin verecek. Bunlar ADA/USD, ADA/BTC, ADA/EUR ve ADA/GBP.

Cardano, geçtiğimiz günlerde ağında büyük bir güncelleme yaptı ve bu da fiyatının yeni zirvelere çıkmasına yardımcı oldu. Bu yükselişin devamı olarak yeni duyuru ile son 24 saatte yaklaşık %22 oranında değer kazandı. Coinbase desteklediği coin’lerin fiyat performansı üzerinde her zaman olumlu bir etki yarattı, ADA da bunlardan biri oldu. Ayrıca yatırımcılar yakında piyasaya sürülmesi planlanan Goguen güncellemesiyle daha fazla artış bekliyorlar.

Bunların yanında geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere ADA, Bloomberg Terminal’e de eklendi. Tüm bu gelişmeler kripto paraya olan ilgiyi artırdı ve benimsenme adına önemli adımlardı.

Son olarak ADA şu anda piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimi haline geldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.