Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) Kısa Vadeli Yorumu: 12 Mart

Cardano (ADA)

Güçlü desteği 1,10 doları kaybeden Cardano (ADA) düşüşünü sürdürüyor. Son olarak 1,03 dolarlık desteğine kadar geriledi. Destek seviyesinden bir miktar toparlanmış olsa da hala riskli bölgede aşırı satım baskısı hissediyor. Süreç kısa vadede ADA için kritik bir hal aldı. ADA, mart ayı başından bu yana neredeyse %30 değer kaybetti. Bu kayıplar daha sert olma riski taşıyor.

Destek seviyesinin üzerinde kendisine bir süredir yer bulan ve savunan varlık, sonunda bu seviyeyi elinden kaybetti. Üstelik geçtiğimiz aydan bugüne kadar süregelen ADA trendi de son düşüşlerle beraber kaybedilmiş gibi görünüyor.

Kaynak: Tradingview

İlk olarak satış baskısına yenik düşme ihtimali, Cardano’yu 1,03 desteğinin altına itme riski taşıyor. Bu düşüş 0,9111 dolar seviyesine kadar sürükleyecektir. Buna rağmen ADA, yükselme hedeflerine 1,10 dolar desteğini tekrar kazanarak yürüyecektir. Bu seviye sonrasında piyasa tekrar gözlerini ADA’ya çevirecektir. Bir miktar toparlanma bu seviye sonrası hızlanma fırsatı bulacaktır. Sonraki direnç seviyelerinde ise 1,13 ve 1,19 dolar seviyeleri yer alıyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) şubat ayı sonunda yakaladığı yükseliş kanalının alt sınırına yakın bir değerde işlem görüyor. Kanalın sınırlarının altında düşme riski gören varlık şu an 35,53 dolardan işlem görüyor. Yaklaşık 35 dolardaki sınır şu an için bir alım ihtiyacı gösteriyor. Ek olarak bu seviyelerde yatırımcılara alış fırsatı görülecektir.

Kaynak: Tradingview

DOT düzeltmelerinde görülen 35,1 dolar kanal altına destek görevi görecektir. Bu seviyenin altına düşmesi satış baskısı doğurma ihtimalini arttırır. Satış sonrası varlık alt destek noktası 31,47 dolara geri çekilme yaşar. RSI nötr 50 seviyesinin altında ve MACD sinyallerinde düşüş dikkat çekiyor. DOT boğaları bir süredir varlık için etkili hareket gösteriyordu. Fakat boğa hareketinin yorgun düştüğü dengesel hacimlerde ve Chaikin verilerindeki düşüşle kendisini göstermektedir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.