Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) Kısa Vadeli Yorumu: 11 Mart

0
  • ADA, bir süredir yaşadığı yatay hareketinde bir çıkış yolu bulamadı.
  • LINK için bir miktar düşüş güçlü bir toparlanmayı beraberinde getirecektir.

Cardano (ADA)

Bir süredir 1,10 dolardaki desteğinin savaşını veren ADA volatilitenin az olduğu 1,10 desteği ve 1,19 direnci arasında sıkışıp kaldı. Bu aralıkta neredeyse mart ayının başından beri salınıyor. ADA için kararsız bir teknik görünüm hala duruyor.

Kaynak: Tradingview ADA/ USD (4s)

Güçlü desteği 1,10 doların biraz üzerinde değer gören varlık için kısır bir görünüm var. 12 saatlik grafiklerde RSI nötr 50 altında yükselme sinyaline uzak sayılır bir seviyede. MACD sinyalleri pozitif alanda fakat yatay azalan bir yol izliyor. OBV hacim verilerinde ve CMF verilerinde bir yükselme görülüyor. Ancak tek başına trend için yeterli diyemeyiz. ADA için bir süre daha bu dalgalanma sürebilir. Kısa vadeli bu hareketin yukarı yönlü değişmesi bir dizi direnç noktasına götürür.

Artışın gelmesi ilk olarak 1,198 dolarlık direncin kırılmasına bağlıdır. Bir süredir sorun yaşadığı bu direnci yıkmak alış sinyallerinin de artmasına ve yükselişin desteklenmesindeki önemli seviye. Devam eden yükselişte diğer direnç seviyeleri 1,26 dolar ve 1,31 dolar seviyeleri olacaktır.

Düşüş için 1,10 dolarlık güçlü desteğin yitirilmesi gerekecektir. Bu seviye uzun süredir ADA için destek noktası ve bu seviyenin kaybı piyasada bir paniğe neden olabilir. Alt destek noktaları 1,03 ve 0,91 dolar seviyelerine bir SAT baskısı oluşabilir.

Chainlink (LINK)

Bir süredir etkisini gösteren altcoin konsolidasyonu bir çok altcoinin başına bela olmuşken LINK için volatiliteden uzak yükseliş gösteren dalgalı bir hareket gözleniyor. Şubat ayı sonunda 22 dolar seviyesine kadar gerilese de ciddi bir yükseliş ve toparlanma gösterdi. Haber yazılırken 29,40 dolardan işlem için bir miktar düşüş beklenebilir. Bazı seviyeler alım- satım sinyallerinde etkili olacaktır.

Dip- zirve yaparak ilerleyen LINK grafiği için genel altcoin belirsizliği etkisini bir miktar gösteriyor. Ayıların boğalara karşı biraz daha güç kazandığı söylenebilir. 4 saatlik grafiklerde görülen SAT baskısı hem Stokastik RSI hem de SAR verilerinde dikkat çekiyor.

Kaynak: Tradingview LINK/ USD (4s)

Geçtiğimiz günden itibaren bir dizi mum dalgayı dip tarafa iten bir düşüş getirdi. Sonraki birkaç mumda görülen yatay hareket artış için yeterli ivmeyi yakalayamayabilir. Kısa vadede beklenmesi muhtemel ve bu veriye ek olarak RSI verileri de nötr 50 altına gerilemiş durumdadır. MACD sinyallerindeki düşüş de bu durumu destekliyor.

Kısa vadeli hareket 28,07 dolara kadar gerileyebilir. Bu durum bu desteğin kaybedilmesiyle de 27,14 dolara kadar sertleşebilir. Kısa vadede bu hareketi beklentisi bir alış fırsatı getirebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz. 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın