Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK) Kısa Vadeli Yorumu: 11 Mart

  • ADA, bir süredir yaşadığı yatay hareketinde bir çıkış yolu bulamadı.
  • LINK için bir miktar düşüş güçlü bir toparlanmayı beraberinde getirecektir.

Cardano (ADA)

Bir süredir 1,10 dolardaki desteğinin savaşını veren ADA volatilitenin az olduğu 1,10 desteği ve 1,19 direnci arasında sıkışıp kaldı. Bu aralıkta neredeyse mart ayının başından beri salınıyor. ADA için kararsız bir teknik görünüm hala duruyor.

Kaynak: Tradingview ADA/ USD (4s)

Güçlü desteği 1,10 doların biraz üzerinde değer gören varlık için kısır bir görünüm var. 12 saatlik grafiklerde RSI nötr 50 altında yükselme sinyaline uzak sayılır bir seviyede. MACD sinyalleri pozitif alanda fakat yatay azalan bir yol izliyor. OBV hacim verilerinde ve CMF verilerinde bir yükselme görülüyor. Ancak tek başına trend için yeterli diyemeyiz. ADA için bir süre daha bu dalgalanma sürebilir. Kısa vadeli bu hareketin yukarı yönlü değişmesi bir dizi direnç noktasına götürür.

Artışın gelmesi ilk olarak 1,198 dolarlık direncin kırılmasına bağlıdır. Bir süredir sorun yaşadığı bu direnci yıkmak alış sinyallerinin de artmasına ve yükselişin desteklenmesindeki önemli seviye. Devam eden yükselişte diğer direnç seviyeleri 1,26 dolar ve 1,31 dolar seviyeleri olacaktır.

Düşüş için 1,10 dolarlık güçlü desteğin yitirilmesi gerekecektir. Bu seviye uzun süredir ADA için destek noktası ve bu seviyenin kaybı piyasada bir paniğe neden olabilir. Alt destek noktaları 1,03 ve 0,91 dolar seviyelerine bir SAT baskısı oluşabilir.

Chainlink (LINK)

Bir süredir etkisini gösteren altcoin konsolidasyonu bir çok altcoinin başına bela olmuşken LINK için volatiliteden uzak yükseliş gösteren dalgalı bir hareket gözleniyor. Şubat ayı sonunda 22 dolar seviyesine kadar gerilese de ciddi bir yükseliş ve toparlanma gösterdi. Haber yazılırken 29,40 dolardan işlem için bir miktar düşüş beklenebilir. Bazı seviyeler alım- satım sinyallerinde etkili olacaktır.

Dip- zirve yaparak ilerleyen LINK grafiği için genel altcoin belirsizliği etkisini bir miktar gösteriyor. Ayıların boğalara karşı biraz daha güç kazandığı söylenebilir. 4 saatlik grafiklerde görülen SAT baskısı hem Stokastik RSI hem de SAR verilerinde dikkat çekiyor.

Kaynak: Tradingview LINK/ USD (4s)

Geçtiğimiz günden itibaren bir dizi mum dalgayı dip tarafa iten bir düşüş getirdi. Sonraki birkaç mumda görülen yatay hareket artış için yeterli ivmeyi yakalayamayabilir. Kısa vadede beklenmesi muhtemel ve bu veriye ek olarak RSI verileri de nötr 50 altına gerilemiş durumdadır. MACD sinyallerindeki düşüş de bu durumu destekliyor.

Kısa vadeli hareket 28,07 dolara kadar gerileyebilir. Bu durum bu desteğin kaybedilmesiyle de 27,14 dolara kadar sertleşebilir. Kısa vadede bu hareketi beklentisi bir alış fırsatı getirebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz. 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.