Ocak 18, 2022

Cardano (ADA) Son 24 Saate İşlem Hacmi 5 Milyar Doları Aştı! Fiyata Etkisi?

Geçtiğimiz hafta, kripto paraların fiyatı büyük oranda ‘yatay’ ilerlerken, Cardano (ADA) yükseliş kaydetmeyi başarmıştı. CoinGecko verilerine göre, genellikle Ethereum rakibi olarak tanımlanan ADA, son yedi gün içerisinde %30 artarken, Bitcoin, Ethereum, Solana ve XRP gibi kripto varlıkların %5’ten az yükseldiğini kaydetti.

Cardano’daki İnişler ve Çıkışlar

Cardano’nun piyasa değerinin 100 milyar dolara yaklaştığı ve Bitcoin ve Ethereum’dan sonra piyasadaki en büyük üçüncü kripto para birimi olduğu bir zaman aralığı yaşanmıştı. Ancak ADA değerini koruyamadı ve mevcut yükselişte bile Eylül ayı başındaki rekorunun yaklaşık %50 altında seyrediyor

Büyük bir hayran kitlesinin yanı sıra, ADA‘yı benimsemeyen bir kitle de var. Al Jazeera tarafından bildirildiği üzere, Nexo’nun (kripto kredileri sunan dünyanın en gelişmiş, düzenlenmiş dijital varlık kurumu) yönetici ortağı Antoni Trenchev şunları kaydetti:

“ADA’yı eleştirenler çok fazla konuşma olduğunu ve yeterli eylem olmadığını düşünüyor.”

Cardano’nun Ethereum’un rakibi olarak konumu, 2021’de rakip blok zincirleri Solana ve Avalanche’ın yükselişiyle bir şekilde gasp edildi, ancak açıkçası, başarılı olmak için istekli tutkulu bir topluluk var, aksi takdirde ADA ilk beş kriptodan biri olmazdı.”

Gas Ücretleri Cardano için Bir Sorun Olabilir mi?

Cardano‘nun 24 saatlik işlem hacmi, 75.400 dolar tahsil edilen gas ücreti ile 5.31 milyar doalr olarak kaydedildi. Gas ücreti, işlemleri gerçekleştirmek için gereken bilgi işlem enerjisini telafi etmek için kullanıcılar tarafından yapılan bir ödemedir. Bu arada, Ethereum’un işlem hacmi 5.59 milyar dolardı ve aynı dönemde toplanan gaz ücreti 44 milyon dolar olarak kaydedildi.

Al Jazeera tarafından bildirildiği üzere, Alpha Impact (kripto tüccarları için bir sosyal medya platformu) CEO’su Hayden Hughes şunları kaydetti:

“NFT pazarının işlem yapmak için gas için bir yol bulduğunu kolayca söyleyebiliriz ve bu Cardano blok zinciridir. Birçoğu, gas ücretlerinin ve tıkanıklığın Cardano blok zincirini tıkamasının ve yüksek bir gas ücretine yol açmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu savundu, ancak günlük 5,31 milyar dolarlık aktiviteye rağmen, bunu henüz görmedik.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.