Cardano (ADA), Ripple (XRP), Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM) Kısa Vadeli Fiyat Tahmini: 3 Mart

0
  • Bitcoin yükselişi alt koinlerde de yeni bir hareketliliği beraberinde getirdi. Bazı altkoinlerde yükseliş devam edecek sinyalleri verirken bazılarında bir düzeltme gerekliliği görülüyor.

Polkadot (DOT)

Geçtiğimiz ay zirve seviyesine ulaşan Polkadot (DOT) konsolide durumda desteklenen hareketini Bitcoin’in yükselmesiyle beraber artışa geçirdi. Ancak bu yükseliş bir düzeltme sinyali görüldü. Bu düzeltme sıçrayışın önünü açabilir ve yeni bir ATH yolunu getirebilir. Bazı göstergelerdeki satış baskısı geri çekilmeyi tetikleyebilir.

12s grafiklerinde DOT iyileşmesi ciddi veriler gösteriyor. RSI göstergeleri 50 nötr seviyesinin üzerinde yer alıyor. Bir süredir olumsuz bir alanda olmasına rağmen günlük yükseliş bir miktar seviyede toparlanmayı getirdi. 60 bandının üzerinde yer alıyor. Bununla birlikte MACD verileri de orta vadede yükselişin habercisi niteliğinde.

Kaynak: Tradingview

Fakat kısa vadede veriler düşüş etkisini destekler nitelikte görünüyor. Stok. RSI verileri satış baskısı işaret etti ve TD göstergesi birkaç mumluk satış sinyallerini arttırdı. Bu seviyelerdeki satış baskısı fib düzeltmelerinde 30,24 dolarlık geri çekilme noktasını kısa vadede hedefleyecektir. ATH’nin yenilenmesi içinse kapanışın 41,2 dolarla olması gerekir. Bu seviyeyi görmesi geri çekilme öncesi yeni bir yükseliş hareketini getirecektir.

Cardano (ADA)

Geçtiğimiz hafta rekor seviyesi 1,485 dolara ulaşan varlık 1,15 dolara kadar geriledi. Ancak 1,20 dolarlık desteğinin kuvvetli olması varlığı yeni bir zirve için hareketlendirecek gibi görünüyor. Cardano yeni bir kırılmaya hazırlanıyor. Şu an için 1,24 dolardan işlem gören varlık için kısa bir düzeltme süreci 1,57 dolara giden trend kanalını getirebilir.

Kısa vadede düzeltme sinyalleri satış baskısının bir sonucudur. Bu baskı ADA boğalarına düzeltme seviyesi 1,19 dolarda büyük iş düşüyor. Bu seviyenin desteklenmesi oldukça önemli. SAR verilerinde görülen satış baskısı düzeltmeye seviyesine kadar sürerse ve fiyat desteklenirse orta vadede 1,57 dolar seviyesine sıçrama yapabilir.

Kaynak: Tradingview

Özellikle kazandığı yüksek piyasa hacmi ve yatırımcı desteği bu fiyatı mümkün kılıyor. Bollinger bantlarında 4 saatlik verilerdeki daralma oldukça dikkat çekiyor. Bu düzeltmenin yükseliş trendine dönmesi düzeltmede gördüğü tepkide daha net görülecektir.

Ripple (XRP)

Bitcoin düşüşünden sonra altkoin düşüşünden sert etkilenen Ripple (XRP) sadece birkaç günde %30 düşüş gördü. Geçtiğimiz ay yerel bir zirve gördükten sonra pek de iyi olmayan performansının ardından piyasa değeri sıralamasında da oldukça gerilere düştü.

Bu düşüşleri birkaç gündür yakaladığı yükseliş hareketiyle devam ettiren varlık 0,46 dolara kadar değer kazandı. Ancak bu yükseliş piyasa dengesizliğinin etkisiyle yükselmeyi engelleyen durumlar görüyor. SAR verilerinin uzun süredir getirdiği sat baskısı devam ediyor. XRP boğaları fiyatı stabil tutmaya çalışsa da 4 saatlik verilerde Stokastik verilerinde yatay azalan bir sinyal görünüyor. Ayrıca OBV hacimsel denge verilerinde ciddi bir düşüş görünüyor. Fiyatın kısa vadede ne yöne hareket edecek tahminini gerçekleştirmek zor ancak bir düşüş beklenmesi muhtemel görünüyor.

Kaynak: Tradingview

Ripple çalkantılı gündemlerinin etkisini hala üzerinde görüyor. Bu belirsizlik etkisi fiyatı kısa vadede 0,39 dolara gerilemesine sebep olabilir. Ancak değişken yapısı hacim- talep hareketliliğini yakalarsa 50-MA da 0,51 dolar seviyesine doğru harekete geçebilir.

Cosmos (ATOM)

Geçtiğimiz ay 8,75 dolarda kırılma yakalayarak yükseliş gören Cosmos (ATOM) sadece 2 hafta içerisinde %300’ün üzerinde artış yakalayarak 26,5 doları gördü. Bu noktadan sonra bir çok yeni yatırımcıyı bünyesini katmayı başaran varlık hareketli günler geçirdi.

Saatlik veriler kısa vadeli hareket konusunda biraz kararsız izlenim gösterdi. Hacimsel denge verilerindeki azalma trendi olumsuz bir izlenim gösterirken yükseliş için bazı indikatör sinyalleri görüldü. Akşam saatlerine işlem hacmindeki artış ve aşırı alım sinyallerinin yitirilmesiyle artış yakalayan varlık saatlik grafiklerde olumlu birkaç yeşil mum sundu. Aşırı alım noktasına doğru ilerleyen Stok. RSI verileri de yükselişin tetiklenmesini sağlayabilir. MACD sinyalleri de artış gösterdi ve yükselişin trendini destekleyecektir.

Kaynak: Tradingview

Tüm bunların sonunda fiyat artışının yakalanması destek seviyesi 19,93 doların üzerinde tutunmaya çalışan varlığın 20,2 dolar bandını aşmasıyla kuvvetlenecektir. 20,2 dolarlık direncin kırılması ile 21,6 dolara giden yeni bir yükseliş getirebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın