Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve TRON (TRX) Kısa Vadeli Fiyat Tahmini: 26 Şubat

0

Polkadot (DOT)

Bitcoin’in sert düşüşünde neredeyse %30 değer kaybeden DOT gün içerisinde bu düşüşleri toparlamak adına bazı direnç seviyesi testlerine girişimde bulundu. 30,1 dolarlık direnç noktası için bir kaç saatlik zorlu direniş sonrasında akşam saatlerine doğru kırılmayı gerçekleştirdi ve yükseliş belirtisi gösteren birkaç yeşil mum sinyalini gösterdi.

Saatlik grafiklerde olumlu bir hareketlilik görülüyor. RSI verileri stokastik RSI verilerine paralel şekilde aşırı alım bölgesinde geziniyor. MACD verilerinde günün erken saatleri itibariyle bir toparlanma eğilimi görülüyor. Pozitif yöne evrilişi yükselişi de hızlandıracaktır.

Direnç noktasında bir süre kırılma bekleyen varlık için direnç testinin bir süre sürmesi talep- arz ikilisinde bir yetersizlik olma ihtimalini akıllara getirdi. Bu durum CMF ve OBV verilerinde gözle görülür bir yetersizlik ile de doğrulanır vaziyette. İşlem hacimlerinde de bir azalma mevcut görünüyor. Fiyat yükselmesi sinyalleri görülse de işler tersine dönebilir.

Kaynak: Tradingview

0,786 Fib (33,71 dolar) düzeltme noktasının hemen altında değer gören varlık bu sınırı son saat içinde destek görmek için denedi fakat başarılı olmadı. Bu olay sonrası düşüş gösteren kırmızı mum gösterse de önümüzdeki saatlerde tekrar test edecektir. Bu yerel direnç seviyesini desteğe çevirmeyi başarırsa ilk olarak 35,3 doları daha sonra da 39,7 dolara kadar seri bir tırmanış görülebilir.

Yükseliş hareketinin tersi ihtimali ret yiyen varlık için DOT boğalarının yetersizliği fiyatı 30,6 dolara kadar geri itecektir.

TRON (TRX)

TRON (TRX) son birkaç günlük verilerinde bir değer aralığında sıkışan dalgalı bir hareket izliyor. Değer aralığı 0,050 ve 0,042 dolar arasında dalgalanıyor. Bu dar kapsam sadece birkaç günlük olduğu için kesinlik bildirmiyor fakat yükselmenin önünde bir ayı baskısı hala devam ediyor gibi duruyor.

Saatlik grafikler günün büyük bölümünde RSI verilerinin nötr 50 seviyesinin altına baskılandığını gösteriyor. Geçtiğimiz gün  yaşanan düşüş şokunda kazanan ayılar hala fiyatın çıkmasında etkisini yitirmemişler. Son saatlerde bir artış yakalamaya çalışsa da RSI, Stokastik, OBV ve CMF verilerine ek olarak MACD verileri yatay azalan bir konuma geçti. Bir süre daha seviyesini tutmaya çalışacaktır.

Kaynak: Tradingview

Alt destek 0,043 dolara kadar gerileme ihtimalini göz önüne getiren bu durum tersi ihtimalde 0,05 seviyesini aşarsa birkaç günlük dalgalanma hareketini 0,059 dolar giden bir sıçrama getirebilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) 0,82 dolara kadar geriledikten sonra ciddi bir toparlanma gösterdi. Değer yerel bir dip gördükten sonra 3 gün gibi kısa bir sürede değerini %50’nin üzerinde yükselterek gün içinde yerel zirvesi 1,24 doları gördü.

Cardano gün içinde 1,19 dolarda kendisine direnç gördü ve bir süre bu değerler sırasında kırılma beklentisine girdi. Nitekim direnci kırdı ve 1,24 dolara yükseldi, ancak desteği bulamadı ve bir miktar geri çekildi. Şu an için kendisine 1,18 dolarda destek bulan varlık tekrar direnç noktası testlerine geçmeye hazırlanıyor.

4 saatlik veriler Cardano için son bir hafta içerisinde 2 pik noktası varlığını gösteriyor. Zirveye giden yolda görülen bu pik ve dip hareketler mir miktar düşüş riskini ve düzeltmeye gitme ihtimalini beraberinde getiriyor. Ancak son mum düşümüne bakıldığında varlık yerel zirvesinin üzerine çıkma girişimine geçmeyi hedefliyor.

Özellikle RSI ve MACD verileri oldukça trend destekçisi bir öngörü sunuyor. Stokastik verileri de stabil noktadan aşırı alım noktasına çevirdi ve işlem hacimlerinde de ciddi bir artış görülüyor. Varlık bir süre daha direnç seviyesinin üzerinde kendisine yer bulmak isteyecektir. Bu girişiminde başarılı olması 1,44 dolara kadar yükselmesi oldukça muhtemel ve karşılaşması zor bir direnç bulunmuyor.

Kaynak: Tradingview

Öte yandan pik ve dip modelinde gerçekleşmesi muhtemel geri düzeltme ihtimali gerçekleşmesi durumunda ilk etapta 50-MA’da varlık için bir destek noktası arayışı olacaktır. Bunun dışında varlığın 0,786 Fib düzeltmesine gerilemesi 0,97 dolarlık risk alanına düşmesi anlamına geliyor. Bu durumda kontrol etmesi zor bir seviye olan 0,82 dolara kadar tekrar inebilir. Daha fazla düşüş tetiklemesine geçmemesi adına yatırımcıların da alım fırsatı yakalaması gerekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın