Cardano (ADA) Kurucusu, Dogecoin Hakkında Konuştu! “Kripto Varlıkların İtibarını Yok Edebilir”

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson’un, bir Dogecoin (DOGE) hayranı olduğu söylenemez.

Hoskinson, Cardano’nun durumu ve kripto piyasalarıyla ilgili yaptığı yeni bir güncellemede, DOGE’un sürdürülebilir olmadığını ve milyonlarca yatırımcıyı haklarından mahrum bırakacak sistemik, feci bir başarısızlıkla sonuçlanmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Böyle bir olayın kripto endüstrisinin “itibarını yok edebileceğine” ve hatta daha katı düzenlemelere yol açabileceğine inanıyor.

IOHK CEO’su, sorunun kökeninin, insanların Dogecoin’i kullanılabilirliği için satın almaması olduğunu söylüyor.

“Birisi DOGE satın aldığında, topluluğun yorumlarına bakarsanız, yorumların %99’u: ‘Zengin olacağız’ şeklindedir.

DOGE ile zengin olmanın tek yolu, Dogecoin’inizi alıp başka birine satmanızdır. Öyleyse o diğer kişiye sormalısınız; neden alıyorsunuz?

Bunu bir şey için kullanmayı düşündükleri için mi satın alıyorlar? Yoksa karşılığında 10 katı almak istedikleri için mi satın alıyorlar?

Bu zihniyet devam ederse, artık gerçekleşmeden önce sahip olabileceğiniz sadece bir miktar ikiye katlama var çünkü sonrasında panik satışı gerçekleşecek.”

Hoskinson, yatırımcılar için bir başka potansiyel sorun olarak yüksek bir servet yoğunluğuna işaret ediyor.

“Ve coin’in dağıtımına bakarsanız, varlıkların %90’ından fazlasının katılımcıların %1’inden daha azında bulunduğunu görürsünüz, bu nedenle herhangi bir anda kademeli bir başarısızlık olabilir. Bu durumlarda satış yapan insanlar her zaman zengindir, yani DOGE’u ister 0.60 dolardan ister 0.01 dolardan satsınlar, büyük bir kâr elde ederler ve bu içinde olmak çok kötü bir durumdur.

Öyleyse, buradaki en olası sonuç, felaketle sonuçlanan başarısızlıktır, çünkü çılgınca, gerçekçi olmayan beklentilere ve çok sınırlı deneyime sahip insanlar bu varlıkları edinirler ve başarısızlık meydana geldiğinde, tüm sektöre dair fikirleri Bill Maher’inki ile aynı olur.”

CoinMarketCap verilerine göre Dogecoin, son 24 saatte %1.36 artış göstererek yazım sırasında 0.6236 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.