Cardano (ADA) Kurucusu, Dogecoin Hakkında Konuştu! “Kripto Varlıkların İtibarını Yok Edebilir”

0

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson’un, bir Dogecoin (DOGE) hayranı olduğu söylenemez.

Hoskinson, Cardano’nun durumu ve kripto piyasalarıyla ilgili yaptığı yeni bir güncellemede, DOGE’un sürdürülebilir olmadığını ve milyonlarca yatırımcıyı haklarından mahrum bırakacak sistemik, feci bir başarısızlıkla sonuçlanmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Böyle bir olayın kripto endüstrisinin “itibarını yok edebileceğine” ve hatta daha katı düzenlemelere yol açabileceğine inanıyor.

IOHK CEO’su, sorunun kökeninin, insanların Dogecoin’i kullanılabilirliği için satın almaması olduğunu söylüyor.

“Birisi DOGE satın aldığında, topluluğun yorumlarına bakarsanız, yorumların %99’u: ‘Zengin olacağız’ şeklindedir.

DOGE ile zengin olmanın tek yolu, Dogecoin’inizi alıp başka birine satmanızdır. Öyleyse o diğer kişiye sormalısınız; neden alıyorsunuz?

Bunu bir şey için kullanmayı düşündükleri için mi satın alıyorlar? Yoksa karşılığında 10 katı almak istedikleri için mi satın alıyorlar?

Bu zihniyet devam ederse, artık gerçekleşmeden önce sahip olabileceğiniz sadece bir miktar ikiye katlama var çünkü sonrasında panik satışı gerçekleşecek.”

Hoskinson, yatırımcılar için bir başka potansiyel sorun olarak yüksek bir servet yoğunluğuna işaret ediyor.

“Ve coin’in dağıtımına bakarsanız, varlıkların %90’ından fazlasının katılımcıların %1’inden daha azında bulunduğunu görürsünüz, bu nedenle herhangi bir anda kademeli bir başarısızlık olabilir. Bu durumlarda satış yapan insanlar her zaman zengindir, yani DOGE’u ister 0.60 dolardan ister 0.01 dolardan satsınlar, büyük bir kâr elde ederler ve bu içinde olmak çok kötü bir durumdur.

Öyleyse, buradaki en olası sonuç, felaketle sonuçlanan başarısızlıktır, çünkü çılgınca, gerçekçi olmayan beklentilere ve çok sınırlı deneyime sahip insanlar bu varlıkları edinirler ve başarısızlık meydana geldiğinde, tüm sektöre dair fikirleri Bill Maher’inki ile aynı olur.”

CoinMarketCap verilerine göre Dogecoin, son 24 saatte %1.36 artış göstererek yazım sırasında 0.6236 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın