Cardano (ADA) Kısa Vadeli Fiyat Analizi: 2,50 Dolar Rallisi Yaklaşıyor

 • Uzun süreli bekleyişin ardından Cardano (ADA) haftalık grafiklerinde bir bayrak modeli olduğu görülüyor. Son birkaç haftalık hareket sonrasında oluşan yeni görünüm, önümüzdeki haftalık kapanışlarda ciddi bir sıçrama yoluna geçmesi oldukça muhtemel.

2018 yılının ilk haftalarında görülen ADA hareketi bir pik görmüş olsa da uzun süreli uyma dönemi görülmüştü. Yıl içerisinde tekrar yükselme arzusunu arttıran varlık o yıllardan beri ilk kez bu sene aynı seviyelere ulaştı. Fiyat çok sert düşüşlere tanık oldu ve bu düşüşler toparlanma gördü. ADA’nın bu yılki performansı, unutmaya yüz tutmuş bir varlığı tekrar yatırımcı cephesinde alevlendirmeye yetti. Bu sayede piyasa değeri sıralamasında birçok varlığı geride bırakarak yukarılara hızlıca tırmandı.

Gelişmeler, Büyümeyi Destekleyecektir

Son haberlerde birçok ADA gelişmesi de dikkat çekiyor. Ekosistemin kurucusu Hoskinson açıkladığı gelişmelerde NFT pazarının Cardano ekosisteminde yaygınlaşmasını istediği ve bu konuda NFT pazarlarının önde gelenleriyle görüştüklerini bildirmişti. Ek olarak kapalı kutu olan ve yüzbinlerce yatırımcı kitlesini barındıran Afrika pazarında etkinliğini arttırmak için birçok ülkeyle anlaşma yapılmasına sıcak baktıklarını söylemişti.

Bayrak Model %80 Sıçrama İstiyor

Modelin işlemesinde önümlü birkaç nokta bulunuyor. İlk olarak modelin alt kenarının desteklendiği 1,13 dolar seviyesi ve yerel desteği 1,10 dolar seviyesinin altında görülen bir kapanış mumu fiyatın düşüşüne sebep olabilir. Bu da modeli geçersiz kılacaktır. ADA için birçok yatırımcı güvenilirliğini konuşurken bazıları içinse gereksiz bir şekilde yüceltildiğini düşünüyor. Hal böyle olunca yükselme beklentisi tersine düşüşe geçerse satış baskısı altında fiyat sert düşüşler görebilir. Bu da fiyatın 1,01 dolar 0,65 fib düzeltme seviyesine düşme riskini gösteriyor. Daha sert düşüşlerde ise varlık orta vadeli desteği 0,66 dolara doğru çökebilir.

Kaynak: Tradingview ADA/USD

Teknik oluşumlar iyimser bir durumda. Haftalık hareketlerde MACD, sinyal hattının üzerinde ve baskınlığını sürdürüyor. RSI aşırı alım noktasında ve yatay bir yol izliyor. Dengesel hacim verilerinde görülen artış fiyatın üçgen modelden kırılmasını destekleyecek şekilde yükseliyor. Bu artış destekleyici olsa da konsolide halde 1,15- 1,30 dolar arasında hareket eden varlık için kısa vadede yatırımcı arayışı da görülüyor. Bu arayış Ortalama yönsel endeksindeki hareketsizlikle açıklanabilir.

Model, fiyatın birkaç haftalık hareketi sonrasında %80 artış bekliyor. Bu da uzatma seviyesi 2,50 dolara kısa vadede sıçraması anlamına geliyor. Sonraki hedeflerde orta ve uzun vadede 4 dolar bandını geçmesi hedefine ilerleyecektir. Modelin işe yaraması için haftalık kapanışlara dikkat edilmeli. Önümüzdeki kapanışlar modeli bayraktan simetrik bir görünüme kavuşturursa, yeni kısa vadeli hedefi 1,414 uzatması olan 2,14 dolar olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 3 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

 • Ünal

  Bizi bilgilendirirseniz çok iyi olur

  Cevap Yazın
  • Kadir ALTUNSOY

   İlginize teşekkürler Ünal Bey, Konuyla alakalı güncel analizlere yer vermeye gayret ediyoruz. Son gelişmeleri sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Ara ara bilgilendirme yazıları gelecektir. İyi okumalar

 • Ünal

  Teşekkür ederim

  Cevap Yazın
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.