Cardano (ADA) Fiyatında Son Durum!

Cardano’nun değeri, piyasadaki genel zayıflığa rağmen geçen haftayı bir “Doji Candlestick” ile kapattı. Doji Candestick; bir piyasanın açılış fiyatı ile kapanış fiyatının neredeyse aynı olduğunda meydana gelen bir oluşumdur. Bu da temel hareketli ortalamanın nihayet fiyatı yakaladığı anlamına gelir.

Cardano’nun Değeri Her An Yükselebilir

Cardano’nun değeri 2020’nin en düşük seviyesinden 2021’in en yüksek seviyesine %9000 fırladı. Ve bu ivmeyle fiyat 2018’in Ocak ayında oluşan tüm zamanların en yüksek seviyesinin önüne geçmiş oldu. ADA Son beş haftayı baz alırsak, haftalık grafiklerde bir flama modeli oluşturuyor. Klasik bir flama modelinin süresi kısadır ve düz bir fiyat trendinden önce gelir. Nispeten hızla ama son derece güvenilir sonuçlara sahip bir oluşumdur. Bu kırılmadan sonra fiyatlar hızlıca hareket etme eğilimindedir.

Cardano (ADA)’nın bir flama modeli oluşturmasından sonra trader’ların, önümüzdeki iki hafta boyunca keskin bir kırılmaya hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Flama modeli devamlı bir model olduğundan, trader’ların alım satım hazırlıklarını yukarı yönlü bir kırılmaya doğru yönlendirmeleri gerekebilir.

ADA’nın yukarı yönlü bir kırılma için üst trend çizgisini 1.47 dolara sabitlemesi ve bunun altta yatan hacimle birlikte yapılma gerekmektedir. İlk üst hedef 2.08 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Ardından sırasıyla 3.39 dolar ve ve 5.50 dolar seviyeleri geliyor.

Görsel: ADA/USD haftalık grafik tradingview

Fakat bu süreçte fiyat açısından başarısızlıklar da meydana gelebilir. Ve trader böyle bir durumda gözlerini hemen önemli bir psikolojik seviye olan 1.00 dolarlık “10 haftalık” SMA’ya çevirmelidir.

Bahsedilen bu başarısızlık 10 haftalık SMA’nın altında tatsız bir duruma dönüşebilir. Eğer düşüş devam ederse -birkaç kalp çarpıntısından sonra- Cardano fiyatı 40 haftalık SMA’da 0.36 dolarda sabitlemelidir. Bu da şimdiki fiyattan %70’lik bir kaybı temsil eder.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.