Cardano (ADA) Fiyatı Neden Düştü? Yeniden Yükselişe Geçecek Mi?

Cardano (ADA) yılın başında 0.18 dolar’lık bir fiyata sahipken, 27 Şubat’ta (Binance’de) 1.49 dolar’a ulaştı ve böylece Ocak 2018’den itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.21 dolar’ı kırmayı başardı. Ancak sonrasında ADA sakinleşti ve şu an bir konsolidasyon aşamasında. Analist Michaël van de Poppe’un yakın zamanda belirttiği gibi, bu “büyük bir itici hareketten sonra sakin bir dönem geçirmek çok doğal.”

Yine de ADA fiyatının düşmesine neyin sebep olduğu sorusu oldukça merak ediliyor. Şubat ayında “Mary” hard forkunun başlatılmasının, Etiyopya’daki dünyanın en büyük blockchain projesinin, Afrika’daki sayısız diğer projenin, S&P 500 şirketleriyle işbirliğine dair söylentilerin ve çeşitli diğer proje ile haberlerin duyurulmasından sonra kesinlikle çok sayıda FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) vardı. Beklenenin aksine bazı projeler ertelendi, bu nedenle ivme yavaşlamış olabilir.

Ancak, yakında yeniden toparlanbilir. Örneğin, önümüzdeki hafta, 18 ve 19 Şubat’ta IOG CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun Afrika kıtasındaki projeleri hakkında “Blockchain Afrika Konferansı 2021” de bir açılış konuşması yapacak. Buna ek olarak, Hoskinson’ın başlangıçta Şubat sonu kadar erken gelmesi gerektiğini söylediği Coinbase veya diğer büyük borsalarda listelemeler hala beklemede.

ADA fiyatına farklı bir bakış açısı yakın zamanda kripto topluluğu üyesi Pieter Nierop tarafından sağlandı. Nierop, ADA topluluğunda on-chain verileri analiz etmesiyle tanınıyor ve “boyut kategorilerindeki cüzdan sayısındaki değişikliklere” ilişkin veriler sunuyor. Söz konusu, 27 Şubat’tan 12 Mart’a kadar olan dönemde çok sayıda “Cardano balinasının” varlıklarını tasfiye ettiğini veya azalttığını gösteriyor.

Ancak görüleceği üzere, küçük yatırımcı sayısı açısından grafik olumlu. Nierop’un 12 Mart’ta başka bir tweet’inde belirttiği gibi, şu anki oranda artış devam ederse, yıl sonuna kadar 1.5 milyon ADA cüzdanı olabilir:

“Cüzdan oluşturma hızı biraz arttı. Bu hız ile yıl sonuna kadar 1,5 milyonun üzerinde cüzdana ulaşacağız.” 

Ek olarak, günlük oluşturulan yeni cüzdan sayısı, Şubat ayının son iki haftasında (11.529 ve 10.080) net bir zirve gösteriyor. Şu anda bu sayının yarıya yakın olması, yeni yatırımcıların ilgisinin Şubat ayına göre azaldığını gösteriyor. Bununla birlikte, cüzdan oluşturma hızı Ocak ayına göre hala 4 kat daha yüksek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.