Cardano (ADA) Fiyatı Bu Yıl 10 Dolar’a Ulaşabilir Mi?

0

Cardano’nun yerel token’ı olan ADA bu yıl en iyi performanslardan birini kaydetti ve piyasa 2021 için daha yüksek bir kapanış fiyatı bekliyor. ADA yılı 0.1814 dolar fiyatla açtı. Diğer birçok altcoin gibi, ADA da geçen yılın sonundan 2021’in başına kadar olan boğa koşusu sırasında iyi kazançlar elde etti. ADA önce 1 dolar’ı aştı ve Mart ayının büyük bölümünde Temmuz ayına kadar fiyatları bu seviyede tuttu. Mayıs-Temmuz ayları arasında piyasadaki kan gölüne rağmen, ADA daha iyi performans göstermeyi başardı ve çoğunlukla yeşil alanda kaldı.

ADA boğaları Ağustos ayında, varlığın bu Eylül’deki rallisi için 3 dolara hazırladığını gördü ve o zamandan beri, ADA yatırımcılarının topluca bu yıl için kapanış fiyatı olarak 10 dolar’ı gündeme getirmesiyle birlikte, beklentiler daha da yükselişe geçti.

ADA bu yıl ilk kez 10 dolar’a ulaşabilir mi?

ADA’nın 10 dolar’a ulaşıp ulaşmayacağı kesin olarak tahmin edilemez. Her kripto fiyat tahmini gibi, piyasa oyuncuları da temel belirleyici faktörler olarak temel ve teknik göstergelere bağlıdır.

Bununla birlikte, on-chain, teknik ve temel ölçütler mevcut olsa bile, tarihsel olarak gördüğümüz gibi, piyasa zaman zaman farklı bir rota izlemiştir. Burada genellikle, beklenmeyen bir olayın piyasada FUD’e (Korku, belirsizlik ve şüphe) neden olduğu ve sonunda yatırımcıları kurumsal talebi azalttığı görülür.

Bununla birlikte, bu faktör göz ardı edilirse ve mevcut piyasa göstergeleri tek başına dikkate alınırsa, piyasa ilgisi talebin son derece yüksek olduğunu gösterdiğinden, ADA’nın 10 dolar’a ulaşması çok uzak bir fiyat tahmini değildir.

Kurumsal talep, ADA’yı yeni seviyelere gönderebilir

Kurumsal yatırımcılar, ADA’nın yükselişinin ana itici güçleridir. Bu yılın başlarından elde edilen veriler, kurumsal yatırımcıların, yeni özelliklerin uygulanmasıyla, Blockchain’in faydalarından ADA’yı benimsemekle özellikle ilgilendiklerini gösteriyor.

“ADA’nın son Cahin’deki Büyük İşlem Hacmi, kurumsal oyunculardan gelen güçlü yükseliş desteğini gösteriyor. 26 Ağustos’tan bu yana bu metrik üç kattan fazla arttı, yani bu eğilim devam ederse, yeni bir ATH’nin sadece birkaç saat önce gözlemlediğimiz 3.10 doları geçtiğini görebiliriz!”

Uzun vadede ADA şu anki temposunu sürdürürse bu yıl 10 dolar’ın gelmesi hiç de imkansız değil.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın