Şubat 21, 2022

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini: Boğalar ADA’yı Terkediyor, Fiyat 1 Doların Altında!

Cardano (ADA) fiyatı yakın zamanda bir süredir diğer ilk on kripto paranın sergilediği hareketlerden oldukça bağımsız hareket ederek kendi modelini ve yolunu çizmeye çalışıyor. Bununla birlikte Şubat 2022’nin sonuna kadar azalması beklense de ADA fiyatındaki kan kaybı devam ediyor.

Cardano (ADA) Kötü Performans Göstermeye Devam Ediyor

Cardano fiyatı, piyasa değerine göre ilk on ve ilk kırk kripto para biriminin başaramadığı bir şeyi başarmaya oldukça yakın olsa da bu başarı aslında büyük bir kayıp. ADA fiyatı çok yakında üst üste altı ayda da kayıp yaşamaya çok yakın. Cardano kısa süre önce Ocak 2022’de art arda dört kırmızı/siyah aylık mum rekorunu kırdı ve art arda beş kırmızı/siyah aya ulaşmayı başararak dikkatleri üzerine çekti. Kötü performansını sürdüren ADA üst üste altı ayda da kayıp yaşamaya devam etmeye çok yakın.

Cardano’daki uzun vadeli yatırımcıların %65’lik kısmı şaşırtıcı bir şekilde kayıp yaşamış durumda, 10 ile 1 milyon arasında tutan ADA cüzdanlarının 1 dolarlık değer alanındaki varlıklarını iki katından fazla arttırdığını doğrulayan çoklu on-chain ölçümler ve raporlar göz önüne alındığında bu durum aslında son derece şaşırtıcıdır.

Cardano fiyatında her an beklenmedik bir çöküş meydana gelebilir. Genişletilmiş 2021 Hacim Profili perspektifinden bakıldığında, Cardano’nun 1 doların çok altında teslim olmasını neredeyse hiçbir şey engellemiyor. Cardano fiyatı için aşağıdaki yüksek hacimli düğüm 0,35 dolara kadar görünmüyor. Bu senaryoda ADA, farkını tüm zamanların en yüksek seviyesinin %70 altından yaklaşık %90’a çıkaracak ve esasen 2018 ayı piyasasındaki aynı yüzde kaybını tekrarlayacak.

Buna ek olarak, ADA tarihindeki en destansı ve şiddetli ‘ayı tuzaklarından’ biri gelişiyor olabilir. Cardano, aylık grafikte ‘bileşik endekste’ tüm zamanların yeni en düşük seviyelerine ulaştı. Aynı zamanda, mum grafiği ve bileşik endeks arasında gizli yükseliş ayrışması gelişti, neredeyse dört yılda neredeyse hiçbir kripto para biriminin yaratmadığı bir durum. Son olarak, aylık mum çubuğunun kendisi, ters çevrilmiş çekiç olarak bilinen, ters çevrilmiş çekiç olarak bilinen, nadir görülen ve büyük ölçüde etkili bir yükseliş tersine dönüş müm çubuğudur.

Ichimoku perspektifinden bakıldığında, aylık mum çubuklarının gövdeleri ile Tenkan-Sen arasındaki muazzam boşluklar nedeniyle %110’un üzerinde kazanç sağlayabilecek şiddetli bir geri dönüş oldukça olasıdır.

Cardano’nun yakın zamanda tersine çevrilmesi için bir başka husus, iç yılın en güçlü Gann döngülerinden birinin tamamlanmasıdır: 180 günlük döngü. Tüm zamanların en yüksek noktalarından 180 gün sonra, tam olarak 1 Mart 2022’de.

Yatırımcılar, çok az uyarıyla veya hiç uyarı olmadan ortalama 2,02 dolaraa geri dönüşün gerçekleşmesini bekleyebilirler. Sadece birkaç işlem günü içinde %40’ın üzerinde hızlı bir toparlanmanın gerçekleşmesi hala ihtimaller dahilinde.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.