Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Düşüşler Etkisini Yitiriyor

0

Yüksek performansıyla dikkat çeken ve hızlı bir ivme yakalayan Cardano (ADA) geçtiğimiz hafta zirveye giden yükseliş ardından düşüşünü devam ettiriyor. Söz konusu düşüş, varlığın konsolidasyona girdabında olduğunu belirtiyor. Hal böyle olunca ADA için yükseliş sinyali arayışları yatırımcıların yakın takibinde yer alıyor.

Hızlı bir ivmeyle yüksek piyasa değerine ulaşan ADA sıralamada beşinci sırada yer alıyor. Geçtiğimiz gün Bitcoin’in sert düşüşü sonrası altcoinlerde hâkim olan düşüşlerden Cardano da etkilendi. 1,06 dolara anlık düşüş gördü ancak bir miktar toparlama ile 50 günlük SMA (1,10) desteğini geri aldı.

Konsolide Etki Sürüyor

İlk olarak teknik göstergeler konsolide durumunun bir süre daha devam edeceği yönünde sinyallerini verdi. MACD sinyalleri negatif alanda hala yatay bir hareket görüyor. Stokastik RSI verileri bir süre aşırı alıma doğru ilerliyordu. Fakat bir düşüş kırılması 4 saatlik grafiklerde görülmektedir. Son hafta değerlendirmesinde %13 değer kaybı gören varlık için yatay azalan bir hareket bir süre daha etkili olacaktır.

ADA şu an 1,10 desteği üzerinde yer alıyor. Negatif bölgede yer alan CMF verilerinde yatay bir hareket söz konusu ve yükselmesi gerekiyor. Ancak Varlığın yükselişi için gereken talep henüz toparlanmış gibi görünmüyor. ADA cephesinden yükseliş potansiyeline rağmen beklenen artışı göremeyen kızgın yatırımcılar da mevcut.

Kaynak: Tradingview

Son olarak Düşüşün devamında 1,10 desteğinin yanında 1,067 dolar desteği bulunmakta. Varlık bu seviyelere önümüzdeki saatlerde gerilemesi muhtemeldir. 1,23 dolar ve 1,26 dolar arsında işlem yapan 87 bin adres düşüş baskısında düşüşün derinliğini arttırma riski taşıyor. Artışa geçme süreci ilk olarak 1,162 dolar seviyesi direncini kırmasıyla gelecektir. Tekrar bir talep toparlanması sonraki dirençler 1,22 ve 1,285 dolar seviyelerine kadar tırmanışa geçecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın