Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Düşüşler Etkisini Yitiriyor

Yüksek performansıyla dikkat çeken ve hızlı bir ivme yakalayan Cardano (ADA) geçtiğimiz hafta zirveye giden yükseliş ardından düşüşünü devam ettiriyor. Söz konusu düşüş, varlığın konsolidasyona girdabında olduğunu belirtiyor. Hal böyle olunca ADA için yükseliş sinyali arayışları yatırımcıların yakın takibinde yer alıyor.

Hızlı bir ivmeyle yüksek piyasa değerine ulaşan ADA sıralamada beşinci sırada yer alıyor. Geçtiğimiz gün Bitcoin’in sert düşüşü sonrası altcoinlerde hâkim olan düşüşlerden Cardano da etkilendi. 1,06 dolara anlık düşüş gördü ancak bir miktar toparlama ile 50 günlük SMA (1,10) desteğini geri aldı.

Konsolide Etki Sürüyor

İlk olarak teknik göstergeler konsolide durumunun bir süre daha devam edeceği yönünde sinyallerini verdi. MACD sinyalleri negatif alanda hala yatay bir hareket görüyor. Stokastik RSI verileri bir süre aşırı alıma doğru ilerliyordu. Fakat bir düşüş kırılması 4 saatlik grafiklerde görülmektedir. Son hafta değerlendirmesinde %13 değer kaybı gören varlık için yatay azalan bir hareket bir süre daha etkili olacaktır.

ADA şu an 1,10 desteği üzerinde yer alıyor. Negatif bölgede yer alan CMF verilerinde yatay bir hareket söz konusu ve yükselmesi gerekiyor. Ancak Varlığın yükselişi için gereken talep henüz toparlanmış gibi görünmüyor. ADA cephesinden yükseliş potansiyeline rağmen beklenen artışı göremeyen kızgın yatırımcılar da mevcut.

Kaynak: Tradingview

Son olarak Düşüşün devamında 1,10 desteğinin yanında 1,067 dolar desteği bulunmakta. Varlık bu seviyelere önümüzdeki saatlerde gerilemesi muhtemeldir. 1,23 dolar ve 1,26 dolar arsında işlem yapan 87 bin adres düşüş baskısında düşüşün derinliğini arttırma riski taşıyor. Artışa geçme süreci ilk olarak 1,162 dolar seviyesi direncini kırmasıyla gelecektir. Tekrar bir talep toparlanması sonraki dirençler 1,22 ve 1,285 dolar seviyelerine kadar tırmanışa geçecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.