Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA Destek Seviyesinde Yükselme Bekliyor

0

Geçtiğimiz gün 1,47 dolara kadar yükselen Cardano (ADA), rekor tazeleme isteğine çok yaklaştı. Ancak bu yükselme eğilimi tersine bir düşüşle kendisini devam ettirdi. Günlük harekette %4,1 değer kaybeden varlık haber yazılırken 1,21 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

18 Mart’ta görülen sert bir düşüş mum 1,22 dolarlık kapanışın ardından yerini bir süre artışa bırakmıştı. Ancak bu artış geçtiğimiz günden itibaren istikrarlı bir düşüş söz konusu.  Varlık 1,182 dolarlık destek seviyesine kadar düşüşe tanık oldu. Destek seviyesinde yer buluyor ancak ayı baskısını ciddi biçimde hissediyor.

Düşüş Devam Mı Edecek?

ADA 4 saatlik verileri, MACD sinyallerindeki baskınlık düşüş trendini destekliyor. Ayrıca Görece güç endeksinde düşüş bir süredir devam ediyor. Sinyaller, MACD sınırının üzerine geçtiğimiz gün çıktı ve bu makasın açılması düşüş baskısının devamının geleceğini söylüyor. RSI verilerinde süren düşüş satış bölgesine doğru ilerliyor.

Kaynak: Tradingview

Ayı üstünlüğü ADA üzerinde baskılarını arttırdı. Bu süreç teknik göstergelerde de net bir şekilde görülüyor. Düşüş eğilimi şu an için 1,182 dolar desteğinde tutunuyor. Ancak önümüzdeki birkaç gün daha yatay azalan bir hareket beklenebilir. Desteğin yitirilmesi ise varlık 1,103 ve 1,059 dolar destek seviyelerine doğru itecektir. Son olarak ADA yükselme eğilimine geçmek için 1,244 dolar seviyesine ulaşmasıyla başlangıç yapacaktır. Önünde 1,33 dolarlık güçlü bir direnç yer alıyor. Bu seviyenin aşılmasıyla yeni bir ATH yolu görünecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın