Cardano (ADA) Dip Seviyeden Kurtulmayı Başararak %16 Yükseldi!

Cardano (ADA) yakın zamanda, kripto para piyasasındaki eğilimlere boyun eğerek bir düşüş yaşamaya başlamıştı. Ancak akıllı sözleşme platformu, dün daha olumlu bir fiyat hareketi sergileyerek, yükselmeyi başardı.

Cardano (ADA) fiyatı şu an 1.28 dolardan işlem görüyor ve çok yakında 1.40 dolarlık seviyeye yeniden ulaşacak gibi görünüyor. Mevcut piyasa hissi, muhtemelen 1,70 dolara doğru boğalara yardımcı olmak için gerekli olacak.

Cardano (ADA) fiyatı dün güçlü bir toparlanma yaşadı ve bu sabah Avrupa seansında da bu toparlanmanın etmesine yardımcı olacak olumlu sinyaller gönderdi. 1,40 dolara doğru bir dönüş için yol tamamen açık durumda gibi görünüyor, bu nedenle ADA’ya daha fazla giriş bekleniyor.

Arka rüzgarlara bağlı olarak, boğaların oraya ulaşmak için her türlü yardıma ihtiyacı olacak, ancak bazı önemli teknik dirençlerin hepsinin birlikte 1.40 dolara düştüğü ve olası yükselişi sınırladığı görülüyor.

Cardano yatırımcıları ticaretlerini doğru planlarlarsa %37 kazanç sağlayabilirler

ADA fiyatı, dün küresel piyasalardaki toparlanmanın da yardımıyla bu tersine dönüşle birlikte, boğaların fiyat hareketini 1,40 dolara kadar yükseltmeye başlamak için artık hiçbir engeli yok.

Ancak, yatırımcılar o noktada yaklaşık %16’lık kazanç elde etmek isteyecekleri ve aynı seviyede üç ağır teknik direnç unsuruyla karşı karşıya kalacakları için, bu noktadan sonra işler zorlaşmaya başlıyor.

ADA boğaları, 27 Aralık’ta direnç potansiyelini zaten kanıtlamış olan 55 günlük Basit Hareketli Ortalama ile yüzleşmek zorunda. Buna, Ocak ayının başında saygı duyulan aylık pivotu ve daha fazla yükseliş için ek bir sınır görevi görecek yeşil yükselen trend çizgisini ekleyin. Boğalar, daha önce bahsedilen tüm unsurları desteğe çevirerek o bölgeyi kırabilirse, 1,70 dolara daha yüksek bir bacak daha beklerseniz ve işler yolunda giderse kârlar %37’ye yükselir.

ADA/USD daily chart

Piyasalar, FED’in 2022’deki faiz oranı konusunda çok gergin ve FED’in beklendiği gibi daha fazla faiz artırımına işaret etmesi durumunda, duyarlılık bir gecede kolayca değişebilir.

Bu, yatırımcıların olay yerinden tekrar kaçtığını ve kripto para birimlerinin “Elden İlk Çıkarılacak” olarak portföylerden çıkmasıyla sonuçlanabilir. Ayıların aylık S1 destek seviyesini 1.0 dolar ve tarihi bir düşük seviyede delmesini beklemek oldukça önemli. Daha fazla bir düşüş, rehberlik olarak aylık S2 destek seviyesi ile 0.75 dolar civarında düzeltmede bir yavaşlama görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.