Şubat 13, 2022

Cardano (ADA), Bu Konuda Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı!

Messari tarafından sağlanan verilere göre, Cardano, işlem etkinliği açısından Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Son 24 saatteki işlem hacmi bakımından Cardano, 17.56 milyar dolar ile Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakırken, en büyük iki kripto para birimi sırasıyla 10.55 milyar dolar ve 5.77 milyar dolar ile ikinci ve üçüncü sıraya yerleşti.

Kaynak: Messari.io

Düzeltilmiş işlem hacmi, yalnızca en önemli işlemleri belirlemek için hala etkili bir yöntem olarak görülüyor. Cardano, düzeltilmiş hacimlerde de Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi ve 24 saatlik hacimde sırasıyla 17.15 milyar dolar, 4.67 milyar dolar ve 4.25 milyar dolarlık performans sergiledi.

Bunların yanı sıra Cardano kullanıcıları, Bitcoin ve Ethereum için sırasıyla 0.51 milyon dolar ve 19.39 milyon dolara kıyasla, son 24 saatte sadece 51.985,43 dolarlık işlem ücreti ödedi.

Cardano bir ghost chain mi?

Eleştirmenler Cardano’yu bir hayalet zincir/ghost chain (milyarlarca piyasa değerine sahip ancak minimum kullanım oranlarına sahip blok zincirleri) olarak görmeme eğiliminde olsa da, halihazırda blok zincirinin üzerinde çalışan bazı merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) sahip ve ADA jetonunu tutan cüzdanların sayısı son zamanlarda üç milyonu aştı.

Ayrıca Cardano ağının PancakeSwap’ı olarak adlandırılan SundaeSwap da piyasada yalnızca üç hafta sonra kalmasına rağmen, trade edilen 75 milyonun üzerinde ADA ile bir dönüm noktasına ulaştı.

IOHK, Plutus güncellemesini duyurdu

Cardano’nun ana şirketi olan IOHK geçtiğimiz günlerde Cardano ana ağındaki Plutus komut dosyaları için blok başına bellek birimi sınırını artırmak için güncellenmiş bir teklif sürecinin başlatıldığını duyurdu. Blok başına Plutus bellek birimi sınırı, IOHK’nın Cardano’yu ölçeklendirmeyi amaçlayan planlı değişiklikler ve iyileştirmeler serisinin bir parçası olarak 14 Şubat’ta dönem sınırında 50 milyondan 56 milyona çıkarılacak.

İşlem başına Plutus bellek sınırı, önceki bir parametre güncellemesiyle 14 milyona yükseltilmişti. IOHK’ya göre, blok başına bellek sınırını artırmak, geliştiricilerin önceki ayardan tam olarak faydalanmalarına ve her blok için dört adede kadar Plutus betiği çalıştırmalarına olanak tanır.

Cardano’nun akıllı sözleşmeler platformu olan Plutus, komut dosyası programlarının blok zinciri ile etkileşime girmesini sağlar.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.