Cardano (ADA) Altcoin Rallisine Öncülük Edebilir Mi?

Geçtiğimiz hafta Rekt Capital, 2017’deki altcoin piyasa değeri hareketini gösteren bir grafik paylaştı. Bu grafik özellikle değerlemenin, 2014’ün pik noktasını desteğe çeviren piyasa değerine nasıl tepki verdiğini gösteriyordu. Bu pik nokta 2013’ün sonlarında gelmişti ve desteğe dönüştürülmesinin ardından altcoin piyasası yüzde 27.623 değer kazandı. Mevcut piyasada, altcoin piyasa değeri 2017’nin pik noktasını çoktan desteğe çevirdi ve o zamandan beri 70 günde yüzde 119 değer kazandı. İçinde bulunduğumuz piyasanın da aynı fiyat modelini takip etmesi halinde büyümek için devasa bir alan olduğu söylenebilir.

Rekt Capital Bu gelişmeler için, “Bu daha başlangıç” yorumunda bulundu.

Kaynak: Twitter/Rekt Capital

Önümüzdeki aylarda bir altcoin piyasa değeri patlaması öngören piyasa gözlemcisi Lark Davis’in de vurguladığı gibi, teknik fiyat tablosundan dışında daha fazla destek var. Mesela yeni başlayanlar için, perakende yatırımcılardan gelen büyük miktarda para var. Perakende yatırımcılarının kripto para satın almasının hiçbir zaman şu anda olduğu kadar kolay olmadığını belirten Davis bu durumun Visa, Square ve Robinhood gibileri tarafından kolaylaştırdığını belirtiyor.

Ek olarak, Ethereum’un ve yalnızca birkaç projenin ürün piyasaya sürdüğü 2017’den farklı olarak, birçok proje artık hızlı ve yenilikçi. Ekosistemler, son birkaç ayda dünyanın tadını çıkarabileceği ve yararlanabileceği çalışan ürünler piyasaya sürüyor.

Bunlardan biri, gelişmeler ve ortaklıklar konusunda sağlam ilerleyen Cardano’dur.

Ethereum, kendisini yeniden canlandıracak ve rekabette öne geçirecek Katman-2 çözüm seti ile gelişmeye devam etse de, Binance Smart Chain, Polkadot ve Cardano gibi Ethereum katilleri bir patlama için zemin hazırlıyor.

Cardano Hücuma Liderlik Ediyor

Pazar analizlerini ve gelişmeleri paylaşan bir YouTuber olan EllioTrades Crypto, Cardano blockchaini üzerine inşa edilen projeler ortaya çıkmaya başladığında, ADA’da büyük kazançlar olacağına inanıyor. Cardano, altyapıyı oluşturmak için çok zaman harcamasına rağmen, projelerin üzerine inşa edilmesi konusunda gelecek vaat eden bir ekosistem gibi görünüyor. Analist, özellikle Etiyopya Hükümeti ile bir ortaklık ile başlayan Afrika’da altyapı kurması gelişmelerinden sonra, Cardano’yu inşa etmede benzersiz yaklaşımı için Charles Hoskinson’ı övüyor.

“Cardano, içindeki projelerle kesinlikle çılgına dönmenin eşiğindeymiş gibi hissediyor. Yeni DEX’ler olacak… Cardano’nun PanCake’i ne olacak? Cardano’nun UniSwap’i ne olacak?… Cardano’da aynı zamanda NTF projeleri, sigorta projeleri, DeFi projeleri ve oracle’lar için de yer var.”

Fiyat tablosuna baktığında analist, ADA’nın yakın zamanda 2017 direncinden çıktığını belirtiyor. O sırada ADA 1 dolara ulaşmıştı. ADA, 2017’nin pikini destek olarak tutabilirse, 2017 boğa piyasasında altcoin piyasa değerinin yaptığı kadar patlayabilir.

Bununla birlikte, Cardano’nun, esas olarak altyapısına yönelik kapsamlı araştırmaları nedeniyle projeleri geciktirmekle ünlü olduğuna dair bir uyarı var. Şimdilik açık olan tek şey, ADA ve tüm altcoin pazarı için heyecan verici bir zaman olduğu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.