Cardano (ADA), Akıllı Sözleşmeler İçin Zaman Çizelgesini Açıkladı!

“Ethereum katili” olarak alınan Cardano’ya, bu yıl akıllı sözleşme teknolojisi geliyor. Cardano ağı, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmalarına izin vermek için önümüzdeki birkaç ay içinde sert bir fork sürecinden geçecek.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Alonzo güncellemesinin resmi yol haritasını kamuya açıkladıktan sonra gündeme geldi. Hoskinson, beklenen Alonzo hard fork’u için tarih verdi. Yeni protokol güncellemesi, Cardano blockchain’e akıllı sözleşmeler getiren Temmuz veya Ağustos aylarında hard fork şeklinde gelecek. Cardano ağının en dikkat çeken güncellemelerinden birisi olarak görülen Alonzo, bahar döneminde önce test net sonra ana ağ olarak kullanıma açılacak. Hoskinson, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalarını test ağının başlayacağı Nisan ayı sonunda ağ üzerinde dağıtabileceklerini doğruladı:

“Şimdiye kadar ilk kez, halka açık olarak, insanlar akıllı sözleşmeler yazabilecek ve bunları Cardano’da kullanabilecek.”

Açıklamanın ardından, piyasa katılımcıları bir miktar ADA almak için borsalara koştu. Sonrasında hafif bir düşüş yaşayan coin, şu anda 1.20924 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak : crypto briefing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.