bZx Tekrar Saldırıya Uğradı: Bu Kez Kayıp Çok Daha Fazla!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu bZx’in yine saldırıya uğradığı bildirildi.

bZx, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramıştı. O saldırıda yaklaşık 300 bin dolar değerinde 1,193 ETH kaybedilmişti. Bugün ise yapılan bir açıklama da benzer bir saldırı olduğu bilgisi paylaşıldı.

Son saldırı da kaybedilen, 645 bin dolar değerinde 2,388 Ether olduğu düşünülüyor. Söz konusu saldırı ile ilgili ilk resmi açıklama kurucu ortak Kyle Kistner tarafından, firmanın resmi Telegram kanalında paylaşıldı. Kistner, saldırının bir önceki seferde olduğu gibi etkisiz hale getirilebileceğini söyledi.

Söz konusu saldırı sonucu bZx’in sistemi durduruldu. Yaşanılan talihsiz olay, bZx’in pekçok eleştiri almasına sebep oldu. Popüler araştırma analisti Larry Cermak’da konu ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Vermek, DeFi platformlarında daha önce böyle bir şeyin mümkün bile olmadığı düşünülürken, artık bunların güvenilirliğinin sarsıldığını belirtti.

İkinci saldırı ile beraber toplam kayıp 1 milyon dolara kadar ulaştı. Bu tarz saldırıların yaşanması maalesef sektörün tanınırlılığı adına da olumsuz gelişmeler. bZx benzer bir üçüncü saldırı da yaşayacak mı bilinmez ama yakın zamanlarda gerçekleşen ikinci saldırı, platformun güvenirliğini oldukça sarstı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.