bZx Tekrar Saldırıya Uğradı: Bu Kez Kayıp Çok Daha Fazla!

0
447

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu bZx’in yine saldırıya uğradığı bildirildi.

bZx, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramıştı. O saldırıda yaklaşık 300 bin dolar değerinde 1,193 ETH kaybedilmişti. Bugün ise yapılan bir açıklama da benzer bir saldırı olduğu bilgisi paylaşıldı.

Son saldırı da kaybedilen, 645 bin dolar değerinde 2,388 Ether olduğu düşünülüyor. Söz konusu saldırı ile ilgili ilk resmi açıklama kurucu ortak Kyle Kistner tarafından, firmanın resmi Telegram kanalında paylaşıldı. Kistner, saldırının bir önceki seferde olduğu gibi etkisiz hale getirilebileceğini söyledi.

Söz konusu saldırı sonucu bZx’in sistemi durduruldu. Yaşanılan talihsiz olay, bZx’in pekçok eleştiri almasına sebep oldu. Popüler araştırma analisti Larry Cermak’da konu ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Vermek, DeFi platformlarında daha önce böyle bir şeyin mümkün bile olmadığı düşünülürken, artık bunların güvenilirliğinin sarsıldığını belirtti.

İkinci saldırı ile beraber toplam kayıp 1 milyon dolara kadar ulaştı. Bu tarz saldırıların yaşanması maalesef sektörün tanınırlılığı adına da olumsuz gelişmeler. bZx benzer bir üçüncü saldırı da yaşayacak mı bilinmez ama yakın zamanlarda gerçekleşen ikinci saldırı, platformun güvenirliğini oldukça sarstı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın