Eylül 22, 2023

ByBit, İngiltere’deki Kripto Para Faaliyetlerini Durduruyor!


Önde gelen kripto para borsası Bybit, İngiltere’de kalmak için tüm seçenekleri araştırdığını duyurduktan yalnızca sadece bir hafta sonra, düzenleyici değişikliklere yanıt olarak önümüzdeki ay ülkedeki faaliyetlerini askıya alacağını açıkladı.

Yeni müşteriler 1 Ekim’den itibaren hesap açamayacak ve 8 Ekim’den itibaren mevcut müşterilerin fon eklemelerine, yeni sözleşmeler oluşturmalarına veya pozisyonlarını artırmalarına izin verilmeyecek. Bununla birlikte, Dubai merkezli şirket web sitesinde yayınladığı bir yazıda, pozisyonlarını azaltabileceklerini ve kapatabileceklerini ve fonlarını platformdan çekebileceklerini söyledi.

8 Ekim önemli çünkü, firmaların reklam ve promosyonlarla ilgili Birleşik Krallık kurallarına uymaları gereken ve kripto para firmalarının reklamları ve iletişimleri onaylayabilmek için Finansal Davranış Otoritesine kayıtlı olmalarını gerektiren tarih. Bybit, FCA’nın kripto sicilinde yer almıyor.

Bybit, yeni kurallara tepki olarak Birleşik Krallık’taki faaliyetlerini askıya alan tek kripto firması değil. Ödeme devi PayPal geçen ay yaptığı açıklamada, ülkedeki kripto hizmetlerini gelecek yıla kadar geçici olarak durduracağını söyledi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Luno da bazı Birleşik Krallık müşterilerinin borsası aracılığıyla daha fazla yatırım yapmasını engelleyeceğini söyledi.

Şirketten yapılan açıklamada, “Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’nin ‘Kripto varlıkları için Finansal Promosyon Kuralları’ başlıklı Haziran 2023 Politika Bildirimi’nde (PS23/6) belirtildiği üzere kripto işletmeleri tarafından pazarlama ve iletişime ilişkin yeni kurallar getirmesi ışığında Bybit, düzenlemeyi proaktif bir şekilde benimseme ve bu pazardaki hizmetlerimizi duraklatma kararı aldı” denildi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?