Aralık 5, 2022

Kripto Kışı Etkisi: ByBit Borsasında Önemli Duyuru!

ByBit borsası, devam eden kripto kışı nedeniyle belirli sayısı personel çıkaracağını duyurdu. ByBit, Haziran ayında da personelini azaltmıştı ancak ilk müdahale yeterli olmamış gibi görünüyor.

Singapur merkezli ByBit borsası, işgücünü azaltma planlarını açıkladı. Şirket yeniden yapılanmanın bir parçası olarak işçi sayısını azaltma yolunu tercih etti.

Duyuru 4 Aralık’ta Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou tarafından yapıldı. Planlanan küçülmenin yönetim kurulu genelinde gerçekleşeceğini de ekledi.

CEO, söz konusu küçültmeden etkilenenlerden özür dileyerek bu adımın gerekli olduğunu belirtti.

“Bybit’in piyasadaki yavaşlamayı yönetmek için doğru yapıya ve kaynaklara sahip olmasını ve önümüzdeki birçok fırsatı değerlendirecek kadar çevik olmasını sağlamak önemlidir.”

ByBit Borsası Kripto Kışından Sert Etkilendi

Colin Wu işten çıkarma oranının %30 olduğunu bildirdi. İşten çıkarılan çalışanların tazminat olarak üç aylık maaş alacağını da sözlerine ekledi. Wu ayrıca Bybit’in Haziran ayında da işgücünün %30’unu işten çıkardığını bildirdi. Ayrıca, boğa piyasasının zirvesinde işgücü birkaç yüzden yaklaşık 2.000’e yükselmişti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinGecko’ya göre, günlük 239 milyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip olan ByBit ve 265 coin ve 345 çift sunuyor. Ayrıca 1,88 milyar dolarlık bir rezerve sahip olduğu biliniyor.

Kasım ayında, bir sözcü mavi çip varlıklarının Bybit rezervlerinin %85’inden fazlasını oluşturduğunu söyledi.

Nitekim işten çıkarma yapma yolunu tercih eden tek şirket ByBit değil. Layoffs.fyi’ye göre, Kasım ayında kripto ile ilgili 17 şirket personel çıkarma yolunu tercih etti.

Kraken 30 Kasım’da 1.100 kişilik işgücünün %30’unu işten çıkardığını duyurdu. Ek olarak, bu azaltmanın ekip büyüklüğünü sadece 12 ay önceki seviyesine geri getirdiğini belirtti. Reuters’e göre 29 Kasım’da Bitso, Coinjar ve Bitfront işten çıkarma kararı aldıklarını ve Bitfront’un tamamen kapandığını duyurdu.

Son dönemde personel çıkaran diğer kripto firmaları arasında BlockFi, Coinbase, Dapper Labs, BitMEX, Crypto.com, Mythical Games, WazirX ve NYDIG yer alıyor.

Kripto kışının etkileri sürerken, sektörde yer alan şirketler de olabildiğince az yara almak için çabalıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?