Mart 12, 2023

Büyük Yakım Etkinliklerine Rağmen SHIB Fiyatı Neden Artmıyor?

Kripto para piyasalarında token yakımı denildiğinde akla ilk gelen proje şüphesiz Shiba Inu’dir (SHIB). SHIB’in arkasındaki geliştirme ekibi, meme coin yakım etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. Yakımın arkasındaki temel amaç dolaşımdaki arzı azaltmak ve nihayetinde fiyatın artmasını sağlamak. Fakat görünen o ki bu yakımlar fiyata tam olarak etki etmiyor.

Günlük yaklaşık 100 milyon SHIB yakılmasına rağmen, meme coin değeri, yakım miktarından ziyade büyük ölçüde spekülatif faiz tarafından yönlendirilmeye devam ediyor. Bu da, yakım miktarının neden etkisiz olabileceği sorusunu gündeme getiriyor.

İlk açıklama olarak, yakım mekanizmasının piyasa katılımcılarının psikolojisini dikkate almadığı söylenebilir. Günlük olarak yakılan meme coin miktarı teoride önemli görünebilir, ancak pratikte yatırımcılar tarafından bu şekilde algılanmayabilir. Dahası yakım miktarı, SHIB’in arzını azaltmak için yeterli olmayabilir.

Yakım mekanizmasının etkinliğini etkileyebilecek diğer bir faktör de, balinaların elindeki büyük miktarlar olabilir. Bu derin cepli yatırımcılar, arzı azaltmanın faydasını görmedikleri veya token üzerindeki kontrollerini sürdürmek istedikleri için yakım sürecine katılmaya istekli olmayabilirler.

Bunların yanında, token etrafındaki spekülatif ilgi, yakım mekanizması dışındaki faktörler tarafından yönlendiriliyor olabilir. Örneğin, SHIB’in sosyal medyadaki popülaritesi ve yüksek profilli figürlerin desteği, yakılan meme coin miktarından bağımsız olarak SHIB’e olan talebi artırabilir.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?