Ağustos 17, 2020

Büyük Singapur Bankası: Covid-19’la Birlikte Kripto Paralara İlgi Arttı


DBS raporu, COVID-19 salgınının ortasında kripto para birimlerinin büyüdüğünü ve merkez bankalarının bu gerçek karşısında “sorunlu ve meraklı” davrandığını gösterdi.

Singapurlu çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi DBS Bank, kripto para birimleri ve sektördeki son gelişmeler hakkında bir rapor hazırladı. Rapor, merkez bankalarının günümüz dünyasında dijital varlıklar konusunda artan rolünden bahsetti ve bunların, özellikle de COVID-19 salgınının ardından hem “sorun yaşadığını hem de ilgisini çektiğini” belirtti.

DBS Bank: Kripto Para Birimleri Büyüyor

Merkezi Marina Bay’de bulunan DBS Bank, bölgedeki en büyük bankalardan biri. DBS, son makalesinde, kripto para birimlerinin bir zamanlar merkez bankaları tarafından gerçek hayatta çok az veya hiç kullanılmayan tamamen spekülatif varlıklar olarak algılandığı belirtti. Ardından, bu söylemi aştıklarını da ekledi.

Rapor da, COVID-19 salgınının ve merkez bankalarının attığı adımların yalnızca faydalarını vurguladığını ve bu alandaki gelişmeleri hızlandırdığını da yer verildi.

“Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, COVID-19 salgınına bağlı ekonomik dalgalanmalarla mücadele etmek için bilançolarında eşi görülmemiş bir genişleme başlattığından beri, altınla birlikte kripto para birimlerine olan ilgi yeniden canlandı.”

Rapor, Bitcoin’in 21 milyonluk maksimum arzının onu cazip bir yatırım aracı veya bir değer deposu haline getirdiğini belirtti. Bunun yanında, konuyla ilgili bir anket oluşturdu.

Anket katılımcıların yaklaşık %35’i, çevrimiçi ödemeler ve satın alma işlemleri için BTC ve diğer dijital varlıkları kullandıklarını belirtti.

Raporda ayrıca en çok, Asya ülkelerinin kripto para birimleri ve dijital ödemelere ilgili olduğu iddia edildi.

“Trafik, likidite ve ticaret hacmi açısından, dünyanın ilk on kripto para birimi borsasının yarısı Asya’da.”

Ek olarak, Çin “dünya çapındaki işlem değerinin neredeyse yarısını oluşturduğu” için dijital ödemelerde lider haline gelmiş durumda.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?