Büyük Kripto Yatırımcıları Bu Üç Altcoin’e Yöneldi!

Kripto veri sağlayıcısı Santiment, artan bir balina popülasyonu gören üç altcoin belirledi. Santiment’in belirttiği gibi, piyasa sermayesinde büyük bir paya sahip olan balinalar, kripto para birimlerini önemli ölçüde etkiler ve nihayetinde bir piyasa fiyatının bir sonraki hareketini belirleyebilir.

Santiment, yeni “Balina Tutucu Dağıtım Sansheets Modelini” kullanarak, kripto balinaları için giderek daha popüler bir hedef olarak REN‘i seçti. Altcoin, yazının kaleme alındığı sırada piyasa değeri açısından 60. sırada yer alıyor ve 0.83 dolar’dan işlem görüyor (son 7 günde %25 artış). Santiment’e göre, minimum bir milyon REN’e sahip balina sayısı 48 saat içinde 81’den 93’e yaklaşık %15 arttı. Firma, artan balina sayısının REN’in 5 Şubat’taki ani fiyat yükselişine katkıda bulunduğunu belirtti.

BAND protokolü de artan bir balina (10.000’den fazla BAND’e sahip adresler) yoğunluğuna sahiptir. Santiment’in analiz ettiği gibi, BAND protokolünün balina adresleri dört aydan biraz daha kısa bir süre içinde 49’dan 82’ye çıktı. Ayrıca Santiment, balina sayısındaki artışın Chainlink rakibinin değerindeki artışla aynı zamana denk geldiğini de ekledi. Aynı dönemde BAND fiyatı da yükseldi. BAND şu an 12.90 dolar’dan işlem görüyor (son 7 günde %7 artış) ve piyasa değerine göre 103. sırada yer alıyor.

Son haftalarda gündemde olan bir diğer kripto para birimi de AAVE (piyasa değerine göre 14. sırada). DeFi token’ında, balinaların yoğun ilgisinin devam ettiğini görülüyor. Ethereum tabanlı DeFi token’ının 83.50 dolar’dan fiyatlandırıldığı 01 Ocak’tan bu yana 494.50 dolar’a (yazının yazıldığı sırada) yükselişi etkileyiciydi. Santiment’in verilerinin gösterdiği gibi, balinalar bu noktada önemli bir rol oynamış olabilir. Geçen ay, en az 1.000 token tutan balinaların sayısı 266’dan 339’a çıktı.

Bunların yanında balina adresleri açısından kaybedenler arasında şu anda Binance Coin (BNB), Yearn Finance (YFI) ve Celsius’u (CEL) yer alıyor. Binance Coin’in 10.000’den fazla token sahibi olan adresleri, yalnızca son 3 günde 154’ten 147’ye düştü. Santiment’e göre, 2020’nin sonunda DeFi topluluğunun sevgilisi olan Yearn Finance; Aave, Sushi, Uniswap ve Compound gibi diğer en iyi DeFi kripto paralarının büyümesine ayak uydurmakta zorlanıyor. En az 100 YFI token’lı adres sayısı son 3 günde 43’ten 39’a düştü. Ayrıca Celsius balinaları da “büyük bir düşüş” görüyor. Bir yıl önce en az 100.000 CEL’li 156 adres varken, bir hafta önce bu sayı 86’ya ulaştı ve şimdi sadece 79 adres var.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.