Büyük İsviçre Bankası, Kripto Para Hizmeti Sunmaya Başlıyor!

Yönetim altındaki varlıklarda 27.305 milyar İsviçre Frankı (29.622 milyar dolar) olan İsviçre kanton bankası Basler Kantonalbank, 2021’den itibaren Bank Cler iştiraki aracılığıyla kripto para ticareti ve saklama hizmeti sunacak.

Gelişme, Bank Cler sözcüsü Natalie Waltmann tarafından İsviçre gazetesi NZZ am Sonntag’a açıklandı ve daha sonra İsviçre’nin finansal haber sitesi finews.ch tarafından bildirildi.

İlk Kez Kanton Bankası Kriptoyu Kucaklıyor

Dikkat çekici bir şekilde, Basler Kantonalbank, İsviçre’nin 24 devlet bankası arasında kripto paraya giriş yapan ilk banka olacak. Waltmann, Cler’in dijital varlık kanadının başında Eski Tokensuisse CEO’su Alain Kunz’u olacağını söyledi.

Mayıs ayı sonunda, Zürih merkezli özel bir banka olan Maerki Baumann, FINMA’dan onay aldıktan sonra Bitcoin ve bazı büyük altcoinler için benzer kripto hizmetleri sunmaya başladı. Banka, 2019’un başlarında blockchain ve kripto ile ilgilenmeye başlamıştı.

Ocak 2020’de, İsviçre’nin en eski bankacılık kurumlarından biri olan Julius Baer Group, kripto para ticareti ve saklama hizmetleri sundu.

İsviçre’nin Ötesinde

Kripto dostu İsviçre, bankaların dijital varlıklara kapılarını açtığı tek ülke değil. Alman bankalarına Kasım 2019’da Bitcoin ve altcoinleri yönetme yetkisi verildi.

Ayrıca ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı ve bankaları federal düzeyde denetleyen Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC), geçtiğimiz günlerde bankaların kripto para saklama hizmetleri sunmalarına yeşil ışık yaktı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.