Mart 2, 2023

Büyük Güncelleme Bu Altcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Önümüzdeki ay Ethereum (ETH) yatırımcılarının merakla beklediği önemli bir güncelleme gerçekleşecek. Shanghai adlı bu güncelleme, ilk kez stake edilen ETH’lerin kilidinin açılmasına izin verecek. Yatırımcılar ve kullanıcılar, güncellemenin lider altcoin fiyatını etkileyip etkilemeyeceği konusunda endişeli ve birçoğu satış baskısı yaşanabileceğini düşünüyor.

Ancak CryptoQuant, yaklaşan bu güncellemenin satış baskısında artış yaratmayabileceği görüşünde. Analiz firmasına göre, stake edilen tüm Ethereum’un (ETH) %60’ı zararda. Sayı neredeyse 10,3 milyon ETH’yi temsil ediyor.

Firma, “aşırı kâr” olduğunda satış baskısının arttığını belirtti. Yani bir altcoin aldığınızda ancak kar elde etmişseniz satış yaparsınız, zararda olan bir varlığı satmak çok mantıklı bir hamle olmayacaktır. Bunun yerine, stake yapanların ETH’lerini stake etmeye devam etme olasılığı var.

Kaynak: CryptoQuant

Ek olarak, staking havuzlarının ortalama mevduat sahiplerinin çoğu da şu anda para kaybediyor. Tüm Ethereum’un (ETH) neredeyse %30’u, en büyük staking havuzu olan Lido’da stake ediliyor. CryptoQuant, Lido’nun ETH’sini ortalama 1000 dolar kayıpla elinde tuttuğunu söylüyor.

Ayrıca analiz firması, en kârlı Ethereum’un (ETH) bir yıldan kısa bir süre önce stake edildiğini de ekledi. O zamandan beri kayda değer bir kâr elde etme anı olmadı. Şu anda, tüm bu faktörler, söz konusu güncellemenin altcoin fiyatı için olaysız olabileceği anlamına geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?