Büyük Güncelleme Altcoin’in Kaderini Değiştirdi

Cardano blockchain’inin en büyük güncellemelerinden birisi olan Vasil Hard Fork’un üzerinden yaklaşık iki hafta geçtikten sonra, blockchain performansı özelinde oldukça olumlu etkisi olmaya başlamış gibi görünüyor. Bu olumlu etki ise farklı metrikler tarafından da doğrulandı.

Cardano Hayranları Stake Pool sayfasında yer alan bilgilere göre, ADA cüzdanlarının sayısında sürekli bir artış ve ADA’larını stake etmeye koyan katılımcıların sayısında biraz gecikmeli de olsa kayda değer bir artış yaşanıyor.

Vasil hard fork öncesinde olduğuna benzer bir şekilde güncellemeden iki hafta sonra da işlem sayısında güçlü bir artış meydana geldi. Bu gelişme, işlenmekte olan Cardano işlemlerinin sayısında belirli bir hareket 25 Eylül’de yapıldı ve şimdiye kadar bu ivme devam etti.

Cardano

Ayrıca Cardano, yakın zamanda ekosistemin kurucusu Charles Hoskinson tarafından da belirtildiği gibi, tek bir işleme daha fazla ödeme dahil etme eşiğine yaklaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, son olarak Cardano’nun akıllı sözleşme platformu Plutus ile niteliksel ve niceliksel değişiklikler de yapıldı. Portalda yer alan bilgilere göre, Vasil hard fork’un tanıtılmasından bu yana platformda 100 yeni akıllı sözleşme uygulandı. Plutus tabanlı akıllı sözleşmelerin toplam sayısı 3.392’ye ulaştı.

Ancak, 22 Eylül’den bu yana meydana gelen olumsuz değişiklikler de elbette var. Örneğin, Cardano’nun kilitli toplam değeri (TVL), önemli ölçüde azaldı. Vasil hard fork saldırısının ardından çeşitli platformlarda TVL’deki kümülatif çıkış 3 milyon dolardı. Ayrıca, genel olarak çalkantılı kripto pazarında endişeli yatırımcıların tutumunu tanımlayan yaklaşık 1 milyar dolarlık ADA işlem hacimlerinde önemli bir düşüş görebiliriz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?