Büyük Düşüşten Sonra, Koinler Bugün Yeşili Gördü

0
334

22 Kasım Çarşamba itibariyle piyasadaki son düşüş yavaşladı. Bugün neredeyse en popüler olan 20 koinin hepsi yeşili gördü. 

Bitcoin (BTC) dün %15’ten fazla bir düşüş yaşadı. Ancak, koin bugün %3,12 artarak 4,500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık grafiğe baktığımızda BTC’nin %21’lik bir zarar yaşadığını görüyoruz.

Dün, Wall Street’in kripto boğası Tom Lee, piyasada yaşanan son düşüşten sonra, Bitcoin için 15,000 dolar tahminini tekrar söyledi. Piyasada yaşanan bu düşüş zamanına rağmen Tom Lee, kendine olan güvenini koruyor. Lee, piyasada yaşananın olumsuz bir gelişme olarak görüldüğünü açıkladı ve bununda ivme kaybına sebep olacağını belirtti.

Piyasadaki kapitalizasyon ile ikinci en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP), son 24 saate baktığımızda yüzde 0,80 artarak 0,439 dolar seviyesinde işleme başladı. Altkoin pazarının değeri yaklaşık 17,8 Milyar Dolar ancak, 18 Kasım’da ki haftalık sonuca baktığımızda pazarın değeri 20,8 milyar dolar seviyesindeydi.

Ethereum (ETH), yüzde 2,19 yükselme gördü ve 134,46$ seviyesinde işlem görüyor. Koinin gün içindeki en düşük fiyatı ise 126,30 dolardı.

Bitcoin Cash (BCH), bu hafta en popüler 20 koin arasından en çok düşüş yaşayan koin oldu. Bu son hafta içinde yaklaşık yüzde 40’ın üzerinde bir düşüş yaşadı. Koin gün içinde yüzde 2,67 yükseldi ve 231,97 seviyesinde işlem görüyor.

En büyük 20 kripto para biriminin grafiğine baktığımızda sadece Zcash (XEC) ve Tezos (XTZ) kırmızıyı gördü. Zcash 0,36 ve Tezos %3,79 bir düşüş kaydetti.

Tüm kripto paraların toplam piyasa kapitalizasyonu 148,5 milyar dolar seviyesindedir. Ancak 15 Kasım’da ki haftanın grafiğine baktığımızda en yüksek olarak 189 milyar dolar civarında olduğunu görüyoruz.

Risk Sermayesi Firması Blockchain Capital’in ortağı Spencer Bogart, bugün yaptığı açıklamada, kripto paraların şuan ki ayı piyasasına rağmen hala büyük bir fırsat olduğunu ve bu programlanabilir para olayının gittikçe dahada popüler olacağını söyledi.

Kaynak:cointelegraph

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın