Büyük Bitcoin Rallisinin Ardından Kripto Pazarlarına 80 Milyar Dolarlık Ekleme!

Bitcoin şimdiye kadarki en yüksek fiyatını kaydettiği için bu hafta kripto para piyasalarına muazzam bir sermaye girişi oldu.

Pazartesiden bu yana 80 milyar dolardan fazla giriş yapıldı ve toplam piyasa kapitalizasyonu yaklaşık 3 yıldır 640 milyar dolarla en yüksek seviyesine çıktı. Tüm kripto para birimlerinin toplam değerlerini temsil eden rakam, Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı 17 Aralık Perşembe günü gerçekleşti.

830 milyar doları aştığı Ocak 2018’den bu yana bu seviyede ilerlemiyordu ancak, o zamanlar aradaki fark Eth ve altcoinlerin çoğunun şimdiye kadar ki en yüksek fiyatlarında olmasıydı.

Bu sefer Ethereum ve XRP hala zirvelerinden sırasıyla %56 ve %82 düştüğü için bu büyük kazançları sadece Bitcoin elde ediyor.

Bitcoin’in bu büyük hareketi, Bloomberg ve CNBC gibi ana akım medyanın da dikkatini çekti ve büyük ölçüde bilgisiz uzmanlar onu bir balon olarak adlandırdı.

Facebook’tan David Marcus, ana akım kuruluşlarının şu anda kripto kralına verdiği büyük kapsam hakkında şöyle konuştu:

“CNBC şu anda Bitcoin hakkında diğer tüm varlıklardan daha fazla konuşuyor. 2020 gerçekten de BTC’nin daha önce ona dokunmayan ve hatta ona vurmayan birçok kişi için meşru bir varlık olma yolunda uçurumdan geçtiği bir yıl geçirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.