Eylül 26, 2023

Büyük Birleşik Krallık Bankası Kripto Ödemelerini Yasakladı: Bu Tarihe Dikkat!


Bankacılık devi Chase, Birleşik Krallık’taki müşterileri için kripto bağlantılı ödemeleri yasaklama kararı aldı. Bu yeni gelişme müşterilere e-posta yoluyla iletildi ve bankanın müşterilerini kripto varlıklarla ilişkili dolandırıcılık faaliyetlerinden ve dolandırıcılıklardan korumaya yönelik daha geniş stratejisinin bir parçası.

E-postaya göre, Chase’in politika değişikliği, müşteri fonlarını, yasadışı yollardan önemli miktarda para elde etmek için bu varlıklarından yararlanan artan dolandırıcılık ve dolandırıcılık riskinden korumayı amaçlıyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 16 Ekim’den itibaren, kripto varlıklarla ilgili olduğundan şüphelenilen tüm ödemeler banka tarafından reddedilecek.

Banka, işlemin hileli veya dolandırıcılıkla ilgili olması durumunda fonların geri alınmasının garanti edilmediği konusunda müşterilerini uyardı.

Chase, 2021’deki Birleşik Krallık lansmanından bu yana, ağırlıklı olarak genç ve varlıklı bireylerden oluşan bir milyondan fazla müşteriyi kendine çekti. Kripto bağlantılı ödemeleri yasaklayan yeni politikanın mevcut müşteri tabanını ciddi şekilde üzmesi pek olası değil.

Yakın zamanda yapılan bir YouGov anketine göre, Chase’in çoğunlukla finansal olarak güvenli ve okuryazar olan müşteri tabanının önemli bir kısmı kripto para birimleri konusunda şüpheci olmaya devam ediyor. Banka müşterilerinin yalnızca %18’i kripto paraları finansın geleceği olarak görüyor ki bu oran genel kamuoyundan (%19) daha düşük.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?