Bu Yeni DeFi Token’ı Bir Haftada %900’den Fazla Değer Kazandı!

DeFi token’ları zaman zaman dikkat çeken artışlar yaşıyor. Buna en güncel örnek ise YFDOT oldu. Yeni bir token olan Yearn Finance DOT (YFDOT), merkezi olmayan finans (DeFi) çılgınlığının bir parçası oldu ve sadece bir hafta içinde %900 oranında değer kazandı. Yearn Finance DOT (YFDOT) 13.1 dolar’dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 132 dolar’a yükseldi.

Zirveye Yükseliş

CoinGecko’dan alınan verilere göre YFDOT, DeFi sahnesinde görece yeni bir oyuncu. Token, 13 Ekim’de 65.95 dolar’dan giriş yaptığından beri işlem görüyor. Kısa bir sürede 73.3 dolara yükseldikten sonra, iki hafta önce 11 doların biraz üzerinde bir seviyeye yerleşerek değerinin %80’inden fazlasını kaybetti.

Ancak son 7 günde, YFDOT rotasını değiştirdi ve gelişen DeFi sektöründe en büyük kazanç sağlayanlardan biri haline gelmek için inanılmaz bir artış kaydetti. 24 Kasım’da 136.6 dolara kadar yükseldi ve bir hafta öncesinde işlem gördüğü 13.6 dolar fiyatından %946 oranında değer kazandı. Token sonrasında kısa bir süre düzeltme yaşadı ve yazının kaleme alındığı sırada 100.5 dolardan işlem görüyor. Uniswap, Hotbit, CoinTiger ve DigiFinex’te alım satım yapılabilir.

YFDOT, “yeni nesil merkezi olmayan web platformu” Polkadot’un DeFi token sürümü olarak tasarlandı. Kripto para birimi Polkadot, 4.9 milyar dolar değeriyle dünyanın dokuzuncu en büyük kripto parası. Token, DeFi farming’in büyük kripto para birimlerine tanıtmayı amaçlayan bir platformu olan YFSwap’in bir parçası.

Ekip, YFDOT’un fiyatını daha da artırmak için 2021’in ilk çeyreğine kadar toplam arzın %15’ini yakmayı planlıyor. İlk %5 arz yakımı bu yılın 3. çeyreğinde gerçekleşti ve ikincisinin bu yıl bitmeden önce gerçekleşmesi bekleniyor.

DeFi Patlaması

Göz alıcı olsa da, YFDOT’un zirveye yükselmesi DeFi sektöründe ilk kez görülen bir olay değil. Sektör, bir gecede baş döndürücü yüksekliklere çıkan projelere tanık oldu. En dikkate değer olanı, dünyayı kasıp kavuran bir DeFi token’ı olan yearn.finance idi. Temmuz ayında piyasaya sürüldükten sonra, diğer hiçbir altcoin’in başaramadığını yaptı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için Bitcoin fiyatını aştı.

Yearn.finance’ın YFI token’ı 20 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o zamandan beri geriye bakmadı. Basın zamanında, Bitcoin fiyatının 4.500 doların üzerinde 23.612 dolar’dan işlem görüyor. Bazı analistler, 100 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde kalmaya devam ederse YFI fiyatının 34.500 dolar’lık bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.