Şubat 3, 2024

Bu Yapay Zeka Altcoin’i, Analistin Radarında: Sıçrama Yapabilir!

Kripto para piyasası, hızla evrimleşen ve yatırımcılar için sürekli yeni fırsatlar sunan dinamik bir alan olarak öne çıkıyor. Bu kez, popüler bir kripto analisti olan “The Flow Horse”, yapay zeka tabanlı altcoin projesi Fetch.ai’in (FET) yukarı yönlü bir hareket için hazırlandığına inanıyor.

Analiste göre, Fetch.ai’in potansiyeli, artan açık pozisyon (OI) ve işlem hacmine dayanıyor. The Flow Horse, FET boğalarının, kaldıraçlı long pozisyonları kullanarak piyasaya olan agresif yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Bu durum, projenin toparlanma sürecine girmeye hazırlandığını gösteriyor.

“FET buradan itibaren iyi bir sıçrama yapabilir. Satıcı emilimi ile OI yükseldi, oldukça çarpık bir bid/ask (alış/satış fiyatı) ile Ocak ayının en düşük seviyelerine doğru yüksek hacim oluştu.”

Analistin paylaştığı grafiğe göre, Fetch.ai muhtemelen 0,56 dolar seviyesini destek olarak kullanarak yeni bir yükseliş hareketine başlayabilir. Analist, bu destek seviyesinin sağlam bir zemin oluşturduğunu ve boğaların kontrolü ele alarak piyasada etkileyici bir performans sergileme potansiyeline sahip olduklarını düşünüyor.

Altcoin basın zamanında, sırada son 24 saatte %4’ten fazla artışla 0,55 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analist FET dışında lider kripto para Bitcoin’i de inceledi. Bilindiği üzere Bitcoin’in (BTC), nisan ayındaki halving etkinliği ile birlikte yükseleceği düşünülüyor. The Flow Horse, bu artışın arkasında, dünya genelinde yaklaşık 9 trilyon dolarlık varlığa (AUM) sahip olan finans devi BlackRock’un muhtemelen Bitcoin’e yönelik spot ETF’lerini tanıtması ve pazarlaması olabileceğini öne sürüyor.

The Flow Horse’un değerlendirmesine göre, bu Bitcoin halving’i öncekilerinden ayrılıyor çünkü bu sefer trilyon dolarlık bir varlık yöneticisinin bu etkinliği pazarlamaya hazırlanıyor olacak. BlackRock’un, Bitcoin’e olan bu artan ilgiyi desteklemek amacıyla spot BTC ETF’sini hayata geçirme sürecini başlatması, kripto para biriminin gelecekteki performansına olumlu bir etki yapabilir.

“Bu Bitcoin halving’i diğerlerinden farklı çünkü bu, trilyon dolarlık bir varlık yöneticisinin bunu pazarlayacağı ilk sefer olacak.” 

Bitcoin, yazının yazıldığı an itibariyle 43.053 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde hafif bir artış gösterdi.

Analist popüler altcoin Chainlink (LINK) için de tahminini paylaştı. Analiste göre LINK 18 dolarlık direnç seviyesine karşı yükseliş trendinde kalmaya devam edecek.

Son olarak analist, Solana merkezli Jüpiter’e (JUP) yönelik yükseliş beklentisini dile getirdi.

“Biraz JUP almaya başlıyorum. (…) Kısa vadede Airdrop oyunları oldukça öngörülebilir…

VWAP (hacim ağırlıklı ortalama fiyat), özellikle yeni listelenen altcoin’lerde dostunuzdur. JUP VWAP halihazırda zaten bir katalizöre bağlanmış durumda ve bu da onu çok kullanışlı hale getiriyor. Uzun vadede ne olursa olsun, bunun yakında gerçekten iyi bir long pozisyon sunacağını biliyorsunuz.” 

Yatırımcılar VWAP’ı, bir varlığın gün içi fiyat hareketine göre aşırı alımda mı yoksa yetersiz alımda mı işlem gördüğünü anlamak için kullanır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?