Mart 21, 2024

Bu Varlıklar Altcoin Rallisinin Öncüsü mü: Beklenen Geri Dönüş Sinyalleri Nihayet Geldi!

Üç ardışık gün boyunca negatif bir trend izledikten sonra, kripto piyasası, grafiklerinde önemli bir yükseliş eğilimi gösteren en iyi altcoin ‘lerle birlikte büyük bir geri dönüş yaşadı.

Altcoin lideri Ethereum’un değerinde %10’un üzerinde bir artış kaydedilmesiyle, en iyi token’lar benzer bir eğilimi takip ederek ilgili grafiklerinde güçlü bir yükseliş gösterdi.

THORChain (RUNE) Fiyat Analizi

RUNE fiyatı kısa bir zaman için 4,897 dolar ile 6,252 dolar arasında sıkışıp kaldı. Bu süre zarfında altcoin direnç seviyesini aşmak için birkaç girişimde bulundu. Piyasadaki dalgalanmalar arttıkça, THORChain tokenı iki gün içinde %55,25 değer kazandı ve sonrasında fiyat yatay bir seyir izledi.

Daha sonra, boğalar önümüzdeki dört gün içinde %55,58 oranında bir sıçrama gerçekleştirdi. Sonra fiyat bir süre boyunca durağan bir seyir izledi. Token daha sonra bir süre düşüş eğilimi gösterdi. En düşük seviyesi olan 7,087 doları test ettikten sonra, boğalar kısa süre önce ivme kazandı ve bir yükseliş hareketi başlattı.

altcoin

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), artan yeşil bir histogramla kripto alım baskısında bir artışa işaret ediyor. Grafikteki ortalamaların da yükseldiği göz önüne alındığında, fiyatın ilerleyen dönemde değer kazanmaya devam edebileceği öngörülüyor.

Piyasa fiyatı 8,957 dolar direnç seviyesinin üzerinde kalmaya devam ederse, boğalar ivme kazanacak ve 10,057 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye hazır olacaklar. Ayrıca, bu seviyede fiyatın tutunması durumunda, Stacks tokenı önümüzdeki hafta sonunda 11.278 dolar direnç seviyesine doğru hareket edebilir.

Stacks (STX) Fiyat Analizi

STX fiyatı bir süre nötr bir eğilim sergiledi. Ardından boğalar ivme kazanarak yaklaşık %31’lik bir sıçrama kaydetti. Stacks token daha sonra kısa bir süre için 2,817 dolar ile 3,121 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem gördü. Ek olarak bu süre zarfında altcoin önemli bir dalgalanma gösterdi.

Bunu takiben, boğalar ivme kaybetti ve Stacks fiyatının 2,617 dolarlık düşük seviyesini test etmesiyle sonuçlandı. Bir süre yatay işlem yaptıktan sonra, boğalar ivme kazandı ve 3,40 dolar direnç seviyesinde reddedilmeyle karşılaşmadan önce% 26,77’lik bir sıçrama kaydetti.

Teknik gösterge MACD, kripto para piyasasında güçlü bir yükseliş hissini vurgulayan sürekli bir yeşil histogram gösteriyor. Ayrıca, ortalamalar yükselen bir model sergileyerek STX fiyatı için olumlu bir fiyat hareketinin gelebileceğine işaret ediyor.

Boğaların tekrar güçlenmesi ve fiyatı 3,40 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarması durumunda, Stacks fiyatı önümüzdeki hafta sonu boyunca üst direnç seviyesi olan 3,80 doları test etmeye hazırlanacak. Olumsuz senaryoda ise, düşüş eğiliminin tersine dönmesi fiyatı bu ayın en düşük seviyesi olan 2,817 dolara doğru çekebilir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?