Şubat 9, 2024

Bu Üç Kripto Varlığın Yatırımları Zarar Etmiyor: İşte Akıllı Paranın Tercihi!

Kripto para piyasasında yer alan bazı yatırımcılar beklentileri bu yıl henüz yeterince tatmin olmamış gibi görünüyor. Piyasa değerine göre ilk beş sırada yer alan varlıklar ve onların ağında yer alan Bitcoin (BTC), Tron (TRX) ve Immutable (IMX) yatırımcılarının %85’e varan kâr oranı dikkat çekiyor.

IntoTheBlock verilerine göre, Bitcoin’in mevcut karlılığı %90,66, bu da toplam 47,06 milyon adresin şu anda parada yani kâr ettiğini gösteriyor. Veriler şu anda hiçbir BTC adresinin zararda olmadığını gösterirken, toplam 4,85 milyon adresin ya da %9,35’inin başa baş noktasında ya da “parada” olduğunu kaydetti. Bu oranın yüksek olmasının temel nedenlerinden biri de Bitcoin ETF’si olduğu düşünülüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere sektörle olan kilit ilgisine rağmen, Tron tartışmasız en üst sıradaki kripto paralar arasında en az değer verilenlerden biri olarak kabul ediliyor. IntoTheBlock’un verilerine göre, TRX yatırımcıları kârlılığını %97,51’e ya da 113,48 milyon adres olarak kaydetti. Buna karşılık, toplam 1,45 milyon adres ya da tüm adreslerin %1,25’i parasız ya da zararda iken, 1,45 milyon adres ya da adreslerin %1,24’ü zararda.

Immutable ayrıca Bitcoin ve Tron’dan daha düşük olsa da büyük bir kârlılk oranıyla dikkat çekiyor. Şu anda 55.500.00’den fazla adres ya da tüm adreslerin %85,58’i kârlı durumda. Buna göre, zararda olan adresler 8.490 ya da %13,07 iken, para ya da başabaş noktasındakiler toplam 876 ya da %1,35’tir.

Adres kârlılığı, büyüme takipçileri için hangi varlığın ne derece sağlıklı olduğunu bilmek adına takip edilen önemli metriklerden biri. Önemli bir geri dönüş yaşanmış olsa da Avalanche (AVAX) geçen yıl bir ara %40’ın altında bir kârlılık skoru kaydetmişti. Bu veriler oldukça yüksek bir sayı sunsa da pek dengeli bir büyüme eğrisine sahip olmadığı için gelecekte değişme ihtimali yüksek.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?