Temmuz 10, 2024

Bu Solana Tabanlı Meme Coin Parlamaya Devam Ediyor: Dogwifhat’ı Geride Bıraktı!

Meme coin 'ler uzun süreli satışların ardından yeniden yükselişe geçti. Özellikle BONK, son 24 saat içinde çekici kazançlardan birini elde etti.


Bitcoin (BTC), Alman hükümetinin eylemleri ve Mt. Gox borsasının yaklaşan geri ödemeleri nedeniyle önemli bir satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. Bu süreçte, meme coin ‘ler uzun süreli satışların ardından yeniden yükselişe geçti. Özellikle Solana tabanlı BONK, son 24 saat içinde %12’lik bir sıçrama yaşayarak en dikkat çekici kazançlardan birini elde etti ve piyasa değeri bakımından öne çıkan meme coin haline geldi. BONK’un bu performansı, %3 düşen Dogwifhat’ı (WIF) geride bırakmasını sağladı.

Diğer meme coin’ler de benzer şekilde yükseldi. Base zincirinin Brett‘i (BRETT) %6, Ethereum tabanlı Mog Coin (MOG) ise %8,7 artış gösterdi. Ancak bu günlük kazançlara rağmen, bu tokenler hafta boyunca genel meme coin piyasası trendine paralel olarak düşüş gösterdi.

Geçtiğimiz hafta ise meme coin’ler genel olarak düşüş yaşadı. Pump.fun tarafından piyasaya sürülen Solana coin Michi (MICHI) %48, Ethereum tabanlı Pepe coin (PEPE) %17 ve Popcat (POPCAT) %17 oranında değer kaybetti.

Bu arada, Gigachad (GIGA) geçtiğimiz ay içinde %400 oranında bir yükseliş gösterdi. Bu dramatik artış, Amerikalı vücut geliştirmeci Mike ‘Titan’ O’Hearn’ün GIGA topluluğuna katılması ve sosyal medyada tanıtım yapmasının ardından gerçekleşti. Bu işbirliği, GIGA’yı hafta boyunca kazanç sağlayan birkaç memecoin arasına soktu. Bir diğer dikkat çeken coin ise geçtiğimiz ay %147 artış gösteren Billy (BILLY). BILLY şu anda Pump.fun tarafından piyasaya sürülen en büyük token olarak öne çıkıyor ve 157 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?