Temmuz 2, 2024

Bu Shiba Inu Verilerinde Ciddi Düşüş: İşte Fiyatın Tepkisi!


Shiba Inu (SHIB) spot fiyatında geçen ay yaşanan çift haneli düşüş, türev piyasasındaki ticari faaliyetlerde ciddi bir azalmaya neden oldu.

Haber yazıldığı sıradaki verilere göre, SHIB’in günlük işlem hacmi 35,43 milyon dolar seviyesinde. Bu da Şubat ayından bu yana görülen en düşük seviyedir.

Shiba Inu Türevleri Trader’ları Piyasadan Çıkıyor

Bir varlığın türev piyasası işlem hacmindeki düşüş, genellikle spekülatif faaliyetlerin azaldığını ve yatırımcıların risk almaya veya varlığın gelecekteki fiyat hareketleri üzerine tahminler yapmaya daha az istekli olduklarını gösterir.

SHIB’in günlük türev piyasası işlem hacmi 6 Mart’ta 138 milyon dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve o tarihten bu yana düşüş eğilimi gösteriyor.

shiba inu fiyat analizi

Türev alım satım faaliyetlerindeki düşüşün genellikle azalan fiyat oynaklığı ile ilişkili olduğunu belirtmek önemlidir. SHIB’in Ortalama Gerçek Aralığındaki (ATR) son birkaç haftadaki düşüş, piyasa oynaklığındaki düşüşü doğrulamaktadır. Haber yazıldığı sırada 0,0000011 olan SHIB’in ATR değeri Mart ayından bu yana %77 oranında düşmüştür.

shiba inu fiyat analizi

Bir varlığın ATR’si, belirli sayıda dönem boyunca yüksek ve düşük fiyatlar arasındaki ortalama aralığı hesaplayarak piyasa oynaklığını ölçer.

Bu değerin düşmesi, fiyat dalgalanmaları olasılığının azaldığını gösterir.

Özellikle, SHIB’in değerindeki hız kesmeyen düşüşe ve türev piyasasındaki düşük faaliyete rağmen, uzun pozisyonlara olan talep devam etmektedir. Fonlama oranından yapılan okumalar, son birkaç ayda ağırlıklı olarak pozitif kaldığını göstermektedir. SHIB’in kripto para borsalarındaki fonlama oranı bu yazı itibariyle %0,0093’tür.

Fonlama oranları, sürekli vadeli işlem sözleşmelerinde sözleşme fiyatının spot fiyata yakın kalmasını sağlamak için kullanılan bir mekanizmadır.

Bir varlığın fonlama oranı pozitif olduğunda, daha fazla trader uzun pozisyon tutar ve bu genellikle bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir.

SHIB Fiyat Tahmini

SHIB’in mevcut fiyat düşüşü, meme coin‘e olan talep düştükçe devam edebilir. Örneğin, Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 33,30’da düşüş eğiliminde.

shiba inu fiyat grafiği

Bu gösterge bir varlığın aşırı alım ve aşırı satım piyasa koşullarını ölçer. Gösterge 0 ile 100 arasında değişir ve 70’in üzerindeki değerler varlığın aşırı satın alındığını ve düşüşe geçeceğini gösterir. Öte yandan, 30’un altındaki değerler varlığın aşırı satıldığını ve bir toparlanmaya tanık olabileceğini gösterir.

Haber yazıldığı sırada 33,78 olan SHIB’in RSI değeri, meme coin’in satış baskısında bir artışa işaret ediyor.

Coin sahipleri varlıklarını satmaya devam ederse, SHIB’in fiyatı 0,000016 dolara düşebilir.

Ancak, duyarlılığın düşüşten yükselişe geçmesi ve alım faaliyetlerinin artması halinde Shiba Inu‘nun değeri 0,000019 dolara kadar yükselebilir.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?