Bu Senaryo Gerçekleşirse Bitcoin 11.000 Doların Üzerine Çıkabilir

0
256

Kripto para analisti Josh Rager, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, 10.000 doların Bitcoin fiyatı için “tutucu zemin” olarak kaldığını belirtti. Rager, daha fazla ilerlemeye devam etmek için Bitcoin’in bu belirtilen seviyenin üzerinde günlük bir kapanış yapması gerektiğine inanıyor. Uzmanlara göre, böyle bir yükseliş BTC fiyatının 11.000 dolara kadar yükselmesini sağlayacak.

2020 şimdiye kadar kripto piyasası için çok çalkantılı bir yıl oldu. 13 Şubat’ta yaklaşık 10.500 dolara yükselen Bitcoin fiyatı, bir sonraki ay içinde %63 değer kaybetti. Önde gelen kripto para birimi, 1 Haziran’da yıllık en yüksek seviyesini elde etmeye yaklaştı, ancak 10.429 dolarlık yerel zirvesine ulaştıran yüzde on ralli, boğaları hapseden sahte bir hamle haline geldi.

22 Haziran’da fiyatta bir yükselişe şahit olduk. PayPal ile ilgili haberler kripto ticaretini kolaylaştırarak 9.800 dolara kadar itti. Bitcoin beşli basamaklara yaklaşırken, Miller Tabak & Co’nun baş stratejisti Matt Maley geçtiğimiz günlerde fiyatının 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra “uçacağını” öne sürdü.

Momentum şu anda kripto sektöründe çok önemli bir itici güç. Uzmanların ortak düşüncesi Bitcoin’in yükselişe geçmesi için gerekli destek seviyesi üzerinde tutulması gerektiği. Haberin başına belirttiğimiz gibi Josh Rager’a benzer bir düşünceye sahip olan diğer analist Crypto Michael. Bitcoin’in 9.200 ve 9.250 dolar arasında kalması gerektiğini belirten Crypto Michael şunları söyledi:

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BÜYÜK PİYASA DEĞERİNE SAHİP KRİPTO PARALARDA OYNAKLIK GÖRMEK İSTERİM VE BENCE BAZILARININ GERÇEKTEN İYİ OLDUĞUNU GÖREBİLİRİZ. BTC’NİN GEREKLİ DESTEĞİ SÜRDÜRÜP SÜRDÜREMEYECEĞİNE BAĞLI OLARAK BU GERÇEKLEŞECEK… EĞER VARSA, İYİ OLACAK.”

Daha öncede bildirdiğimiz gibi İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da, 10.400 dolar seviyesini yükseliş için önemli olduğunu söylemişti. Fiyat bu seviyelerin üzerine çıkabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın