Bu Senaryo Gerçekleşirse Bitcoin 11.000 Doların Üzerine Çıkabilir

Kripto para analisti Josh Rager, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, 10.000 doların Bitcoin fiyatı için “tutucu zemin” olarak kaldığını belirtti. Rager, daha fazla ilerlemeye devam etmek için Bitcoin’in bu belirtilen seviyenin üzerinde günlük bir kapanış yapması gerektiğine inanıyor. Uzmanlara göre, böyle bir yükseliş BTC fiyatının 11.000 dolara kadar yükselmesini sağlayacak.

2020 şimdiye kadar kripto piyasası için çok çalkantılı bir yıl oldu. 13 Şubat’ta yaklaşık 10.500 dolara yükselen Bitcoin fiyatı, bir sonraki ay içinde %63 değer kaybetti. Önde gelen kripto para birimi, 1 Haziran’da yıllık en yüksek seviyesini elde etmeye yaklaştı, ancak 10.429 dolarlık yerel zirvesine ulaştıran yüzde on ralli, boğaları hapseden sahte bir hamle haline geldi.

22 Haziran’da fiyatta bir yükselişe şahit olduk. PayPal ile ilgili haberler kripto ticaretini kolaylaştırarak 9.800 dolara kadar itti. Bitcoin beşli basamaklara yaklaşırken, Miller Tabak & Co’nun baş stratejisti Matt Maley geçtiğimiz günlerde fiyatının 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra “uçacağını” öne sürdü.

Momentum şu anda kripto sektöründe çok önemli bir itici güç. Uzmanların ortak düşüncesi Bitcoin’in yükselişe geçmesi için gerekli destek seviyesi üzerinde tutulması gerektiği. Haberin başına belirttiğimiz gibi Josh Rager’a benzer bir düşünceye sahip olan diğer analist Crypto Michael. Bitcoin’in 9.200 ve 9.250 dolar arasında kalması gerektiğini belirten Crypto Michael şunları söyledi:

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BÜYÜK PİYASA DEĞERİNE SAHİP KRİPTO PARALARDA OYNAKLIK GÖRMEK İSTERİM VE BENCE BAZILARININ GERÇEKTEN İYİ OLDUĞUNU GÖREBİLİRİZ. BTC’NİN GEREKLİ DESTEĞİ SÜRDÜRÜP SÜRDÜREMEYECEĞİNE BAĞLI OLARAK BU GERÇEKLEŞECEK… EĞER VARSA, İYİ OLACAK.”

Daha öncede bildirdiğimiz gibi İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da, 10.400 dolar seviyesini yükseliş için önemli olduğunu söylemişti. Fiyat bu seviyelerin üzerine çıkabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.