Şubat 26, 2022

Bu Patlayıcı Altcoin En Büyük Kripto Varlıklarından Birisi Olacak!

Popüler bir kripto analisti, bu 5G mobil hotspot altcoin’inin, ileride en büyük kripto para birimlerinden biri haline geleceğini söylüyor.

Coin Bureau’nun Guy takma adlı sunucusu yeni bir YouTube güncellemesinde, 1.960.000 abonesine; Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan bir platform olan Helium’un (HNT) bir gün diğer rakip kripto para birimlerinin önüne geçebileceğini belirtti.

“Helium 2022’de zor zamanlar geçirebilir, ancak benim için HNT’nin sonunda en iyi kripto para birimi haline geleceği konusunda hiçbir şüphem yok.”

Helium (HNT), yukarıda da belirtildiği gibi Nesnelerin İnterneti için merkezi olmayan bir ağdır. Platform, akıllı sözleşmeleri ve kurumsal uygulamaları destekleyerek, ağa bağlı IoT cihazlarının iletişim kurmasına ve veri paylaşmasına olanak tanır. Hotspot/Bağlantı Noktası (düşük güçlü IoT cihazlarının internete ve internetten veri göndermesine izin veren eşler arası kablosuz ağ) operatörleri ve doğrulayıcılar gibi katılımcılar HNT token’ları ile ödüllendirilir.

Guy, Helium’un sıralamadaki son yükselişinin altcoin’in agresif tokenomikleri sayesinde değil, agresif tokenomiklerine rağmen gerçekleştiğini söylüyor.

“Bütün bu güncellemeler, duyurular ve gelişmelerle sayesinde HNT büyük bir başarı yaşadı. Altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’den fazla düşmesine rağmen, hala güçlü bir yükseliş trendinde. HNT’nin tokenomikleri göz önüne alındığında bu aslında biraz şaşırtıcı…

HNT’nin ilk enflasyonu, arzının ilk dört yılında 0’dan 150 milyona çıkmasıyla oldukça agresif. Hesaplarım doğruysa, HNT’nin dolaşımdaki arzı sadece son dört ayda yaklaşık 14 milyon arttı. Ortalama fiyatın 30 dolar olduğunu varsayarsak, bu 420 milyon dolarlık potansiyel satış baskısı demektir.”

Helium COO ile yakın zamanda yapılan bir röportaj sonucunda token’ların çoğunun ekip yerine Helium yatırımcıları tarafından tutulduğunun açıklandığını söyleyen analist, burada asıl ilginç olan şeyin, Helium’un en büyük yatırımcılarından birinin Helium konusunda bir proje olarak delicesine yükselişte olan Multicoin Capital olması olduğunu söylüyor ve bu nedenle, platformun çok fazla HNT satmadığını, hatta muhtemelen hiç satmadığını düşünüyor ve şunları ekliyor:

“Bununla birlikte, HNT’nin yeni basılan arzının önemli bir kısmı büyük olasılıkla satıldı çünkü kalan yüzde 65, doğrulayıcılara ve Helium hotspot operatörlerine ödül olarak dağıtılıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, HNT’nin en büyük alıcılarının Helium doğrulayıcıları ve hotspot operatörleri olduğu görülüyor – Ekim ayından bu yana her biri en az 10.000 HNT satın alan yaklaşık 1.000 doğrulayıcı eklendi. Matematiği yaparsanız, bu neredeyse 10 milyon HNT veya 300 milyon dolarlık satın alma baskısı demektir.”

Guy, büyüyen ağın son aylarda yüz binlerce hotspot eklediğini ve bunun da orta büyüklükteki altcoin için daha fazla satın alma baskısı yarattığını ekliyor.

“Ekim ayından bu yana neredeyse 400.000 hotspot eklendi ve bu, her birinin 40 dolar değerinde HNT alıp yaktığı anlamına geliyor. Yine, eğer matematiği yaparsanız, bu 16 milyon dolarlık satın alma baskısı demektir. Bu, açıklanmayan yaklaşık 100 milyon dolarlık satın alma baskısı bırakıyor. Bu olağanüstü miktarın spekülatif yatırımcılardan vb holder’lardan geldiğini düşünüyorum.

Bu spekülatif yatırımlar, kripto piyasası büyük düşüş trendleriyle mücadele ettikçe azaldı. Ancak – Helium’un ağına bağlanmayı bekleyen yaklaşık 2.4 milyon hotspot cihazının olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu, HNT’nin temel olarak önümüzdeki aylarda minimum 100 milyon dolarlık satın alma baskısı görmesinin garanti edildiği anlamına geliyor, bu da yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan bir altcoin için oldukça fazla.”

Helium son 24 saate yüzde 6’nın üzerinde bir artışla yazım sırasında 24,75 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.