Bu Olay Yaşandığında Bitcoin 20.000 Dolara Ulaşmıştı!

0
269

Bitcoin ve kripto piyasası genel olarak son birkaç gündür oldukça iyi performans gösteriyor. Önde gelen kripto para perşembe günü 9.500 dolara yükseldi ve Goldman Sachs yatırım bankasının öngördüğü eleştiriyi ortadan kaldırdı.

Bitcoin rallisi, BTC’nin yayın sırasında 9.545 dolar civarında seyrettiği için durmuş gibi görünüyor. Ancak, Bitcoin 2017’de tam 20.000 dolara yükselmeden hemen önce gerçekleşen belirli bir eğilimin bir kez daha tekrar etmesi dikkatleri çekti.

Onchain analitik firması Glassnode, bitcoin yatırımcılarının ciddi bir şekilde durduğunu ve bitcoin arzının %60’ının bir yıldan uzun süredir hareket etmeyip sabit kaldığını gözlemledi.

Blockchain’de bu kadar büyük miktarda BTC arzı hareketsiz kaldığında, BTC’yi 20.000 dolara çıkaran 2017 boğa koşusundan hemen önce olmuştu. Glassnode, dokunulmadan kalan bitcoin arzı ile onu takip eden yukarı yönlü fiyat hareketi arasında açık bir korelasyon olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Boğa koşusuna işaret eden sadece BTC’nin teknik analizleri değil. Geçtiğimiz günlerde kurumsal talebi simgeleyen Grayscale Investments’ın son aylarda çok miktarda bitcoin biriktirdiği bildirildi.

Bunun yanında, ABD ve Çin arasından COVID-19 tabanlı artan gerilim iki yıllık ticaret savaşlarını yeniden canlandırdı. Geçen yıl, BTC bu ticaret savaşı arttıkça toplandı. Analistler bu yıl da benzer bir olayın yaşanabileceğini düşünüyor.

Ayrıca, Federal Rezerv, ölmekte olan ekonomiyi kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olduğunu belirtti. Sınırsız para basımının oluşturabileceği enflasyondan korunmak için daha fazla insanın kripto paraya yönelmesi bekleniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın