Bu Olay Yaşandığında Bitcoin 20.000 Dolara Ulaşmıştı!

Bitcoin ve kripto piyasası genel olarak son birkaç gündür oldukça iyi performans gösteriyor. Önde gelen kripto para perşembe günü 9.500 dolara yükseldi ve Goldman Sachs yatırım bankasının öngördüğü eleştiriyi ortadan kaldırdı.

Bitcoin rallisi, BTC’nin yayın sırasında 9.545 dolar civarında seyrettiği için durmuş gibi görünüyor. Ancak, Bitcoin 2017’de tam 20.000 dolara yükselmeden hemen önce gerçekleşen belirli bir eğilimin bir kez daha tekrar etmesi dikkatleri çekti.

Onchain analitik firması Glassnode, bitcoin yatırımcılarının ciddi bir şekilde durduğunu ve bitcoin arzının %60’ının bir yıldan uzun süredir hareket etmeyip sabit kaldığını gözlemledi.

Blockchain’de bu kadar büyük miktarda BTC arzı hareketsiz kaldığında, BTC’yi 20.000 dolara çıkaran 2017 boğa koşusundan hemen önce olmuştu. Glassnode, dokunulmadan kalan bitcoin arzı ile onu takip eden yukarı yönlü fiyat hareketi arasında açık bir korelasyon olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Boğa koşusuna işaret eden sadece BTC’nin teknik analizleri değil. Geçtiğimiz günlerde kurumsal talebi simgeleyen Grayscale Investments’ın son aylarda çok miktarda bitcoin biriktirdiği bildirildi.

Bunun yanında, ABD ve Çin arasından COVID-19 tabanlı artan gerilim iki yıllık ticaret savaşlarını yeniden canlandırdı. Geçen yıl, BTC bu ticaret savaşı arttıkça toplandı. Analistler bu yıl da benzer bir olayın yaşanabileceğini düşünüyor.

Ayrıca, Federal Rezerv, ölmekte olan ekonomiyi kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olduğunu belirtti. Sınırsız para basımının oluşturabileceği enflasyondan korunmak için daha fazla insanın kripto paraya yönelmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.