Şubat 7, 2022

Bu Metaverse Coin’den Yeni Ortaklık Geldi, Fiyat Harekete Geçti!

Kripto piyasasının toparlanmasıyla birlikte metaverse kripto para birimleri bu hafta son derece iyi performans gösterdi ve bunların birçoğu çift haneli oranlarda fiyat artışları yaşadı. Bugün, en iyi performans gösteren Metaverse kripto para birimlerinden biri ise, fiyatında yaklaşık yüzde 40 kazanç sağlayan Nakamoto Games oldu. Biz de KoinFinans olarak Nakamoto Games’i ve yerel token’ı NAKA’yı inceledik, fiyatın neden yükseldiğini değerlendirdik.

Nakamoto Games (NAKA) Nedir?

Nakamoto Games (NAKA), oyna-kazan blockchain oyunlarına odaklanan bir ekosistem oluşturma hedefiyle Ekim 2021’de piyasaya sürülen bir oyun platformudur. Nakamoto Games, en yeni oyna-kazan kripto oyunları için tek noktadan hizmet verecek ve ilk seçenek olacak çok yönlü bir blok zinciri tabanlı oyun platformu başlatmayı planlıyor.

Projenin vizyonu, App Store ve Google Play Store’un çeşitli mobil oyunlar için platform olarak hareket etmesine benzer şekilde, birçok blok zinciri tabanlı oyun için bir portal olarak hareket etmektir.

Nakamoto Games, yüksek verime ve düşük ücretli işlemlere olarak tanıyan ve Metaverse kripto para birimleri ve oyunları için ideal bir platform olan Polygon Network üzerine kurulmuştur. Platformdaki oyunlar Unity oyun motoruyla geliştirilecek ve blockchain akıllı sözleşmeleri Solidity’de dağıtılacak.

Kullanıcılar, çeşitli oyunların yer aldığı Nakamoto Games platformunu göz kolaylıkla ziyaret edebilirler Yine kullanıcıların oyunları oynamaya başlamak için yapmaları gereken tek şey ise platformda bir hesap oluşturmaktır.
NAKA ise, işlemler, oyun içi varlıklar, etkinlikler ve çok daha fazlası için kullanılan platformun yerel simgesidir.

NAKA, KuCoin, MEXC, Uniswap ve QuickSwap üzerinden satın alınabilir.

NAKA Fiyatı Neden Yükseliyor?

Son yayınlanan haberlere göre Nakamoto Games, Twitter’da Web3 ve Metaverse uygulamalarında NFT’ler için gelişmiş indeksleme ve arama teknolojisi sağlayan AcknoLedger ile ortaklıklarını duyurdu.

“Nakamoto Games, AcknoLedger ile ortaklık gerçekleştiriyor. AcknoLedger, geniş Web3 ve metaverse alanında NFT’ler için son teknoloji dizin oluşturma ve arama teknolojisi sağlar. [Artık] NAKA kullanıcıları, talep ettikleri NFT’leri kolayca arayabilecekler.”

Platformun hesabında da belirtildiği üzere gerçekleştirilen bu son ortaklık, NAKA kullanıcılarının seçtikleri bir NFT’yi kolayca arayabilecekleri anlamına geliyor.

Bu işbirliği, Nakamoto Games’in kullanıcıların oyun seçenekleriyle ilgili varlıkları aramasına ve trade etmesine olanak tanıyan ekosistem pazaryerini (market place) piyasaya sürmesiyle aynı zamana denk geldi.

Bunların yanı sıra Nakamoto Games, 4 Şubat’ta başlatılan bir tavsiye sistemi ve bir sohbet özelliği de duyurdu. Yeni eklenen bu özelliklerin, platforma katılımı artırması ve kullanıcıların ekosisteme katılması için teşvikler yaratacağı düşünülüyor.

Planlarında bir Minimum Uygulanabilir Ürün* bile olmadan sürekli olarak ileride geliştirmelerin gerçekleştirileceğini söz verilen projelerdense; Nakamoto Games gibi ürünlerinde çeşitli özellikler inşa eden Metaverse kripto para birimlerinin geliştirildiğini görmek oldukça canlandırıcı.

Son gelişmeler ve güncellemeler, NAKA’nın bugün içerisinde yaklaşık yüzde 40’lık, son yedi gün içerisinde ise yaklaşık yüzde 50’lik bir artış yaşamasını sağladı. Yazım sırasında ise kazançlarının bir kısmını kaybeden kripto para birimi yüzde 32,9’luk bir artışla 0.64 dolardan işlem görüyor.

24 saatlik işlem hacmi 5 milyar doların üzerinde olan NAKA’nın 11 milyon dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Metaverse kripto para biriminin dolaşımdaki arzı ise 18.5 milyon.

*Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP), tüketicilerin ilgisini çekmeye yetecek temel özelliklere sahip yeni bir ürünün pazara sunulduğu bir geliştirme tekniğidir. Nihai ürün ancak ürünün ilk kullanıcılarından yeterli geri bildirim alındıktan sonra piyasaya sürülür.

Bu teknik, nihai ürünü çok daha iyi hale getirmelerine yardımcı olur. MVP konseptinin yardımıyla, araştırma veya pazarlama ekibi, ürünün nerede eksik olduğunu veya güçlü veya zayıf yönlerinin neler olduğunu öğrenecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptomyfuture


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.