Ekim 13, 2022

Bu Metaverse Altcoin’ler Yatırımcılarına Çok Kazandırdı: İşte Liste

Kripto para endüstrisi, görece oldukça yeni olmasının yanı sırazaman zaman sağladığı hızlı kâr nedeniyle birçok insanın dikkatini çekmeyi başardı. Daha önce herhangi bir yatırımı olmayan insanlar ise hangi varlığa yatırım yapacaklarını net olarak bilmese de ‘en yüksek yatırım getirisi (ROI)’ bu konuda önemli ipuçları sunabilir. Bu yazımızda ise en yüksek yatırım getirisi sunan metaverse projelerini derledik.

CryptoRank tarafından yayınlanan yeni verilere göre, ilk yatırımcılara en yüksek getiriyi sağlayan metaverse projesi, Pokémon’dan ilham alan blockchain tabanlı Play to Earn (P2E) metaverse oyunu olan Axie Infinity (AXS) oldu.

Mevcut yatırım getirisi 103.8 kat olan Axie Infinity, ikinci sırada yer alan ve kullanıcıların “oyun deneyimlerini oluşturmalarına, kontrol etmelerine ve para kazanmalarına” olanak tanıyan sanal bir ortam olan The Sandbox‘ın önünde yer almayı başardı. SAND’in yatırım getirisi ise şu an 85.3 kat olarak ölçülebiliyor.

25x ROI ile üçüncü sırada yer alan Decentraland (MANA), kripto para birimiyle desteklenen ve kullanıcıların metaverse arazilerini NFT’ler olarak satın alabilecekleri Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine kurulmuş sanal bir yaşam platformu olarak ön plana çıkıyor. Temelleri The Sandbox’a oldukça benzeyen Decentraland, metaverse endüstrisinin en popüler isimleri arasında yer alıyor.

Önde gelen bu üç metaverse projesinin ayrı ayrı değerleri 1 milyar doların üzerinde yer alıyor.

 

Listenin zirvesinde yer alan üç projeden daha az getiri sunsa da GensoKishi (MV), Step.app (FITFI), Bloktopia (BLOK), My Neighbor Alice (ALICE), XANA (XETA), Wilder World (WILD) ve Victoria VR (VR) gibi projelerde dikkate değer olmayı başardı.

Metaverse Arazilerinin Değeri Düşüyor

Koinfinans.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere metaverse sanal arazilerinin ticaret hacmi %98 gibi sert bir düşüş kaydetti. Söz konusu hacim Kasım 2021’de 8 milyon doların biraz üzerinde seyrediyordu.

Bunun da ötesinde, Ocak 2020’de başlayan ve 2021 boyunca ve 2022’nin başlarında devam eden aşağı yönlü modele ayak uydurarak, ikinci çeyrekte düşen karlarla birlikte metaverse arazilerin kârlılığını önemli miktarda azalttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?