Bu Metaverse Altcoin’ler Yatırımcılarına Çok Kazandırdı: İşte Liste

0
Bu Metaverse Altcoin'ler Yatırımcılarına Çok Kazandırdı: İşte Liste

Kripto para endüstrisi, görece oldukça yeni olmasının yanı sırazaman zaman sağladığı hızlı kâr nedeniyle birçok insanın dikkatini çekmeyi başardı. Daha önce herhangi bir yatırımı olmayan insanlar ise hangi varlığa yatırım yapacaklarını net olarak bilmese de ‘en yüksek yatırım getirisi (ROI)’ bu konuda önemli ipuçları sunabilir. Bu yazımızda ise en yüksek yatırım getirisi sunan metaverse projelerini derledik.

CryptoRank tarafından yayınlanan yeni verilere göre, ilk yatırımcılara en yüksek getiriyi sağlayan metaverse projesi, Pokémon’dan ilham alan blockchain tabanlı Play to Earn (P2E) metaverse oyunu olan Axie Infinity (AXS) oldu.

Mevcut yatırım getirisi 103.8 kat olan Axie Infinity, ikinci sırada yer alan ve kullanıcıların “oyun deneyimlerini oluşturmalarına, kontrol etmelerine ve para kazanmalarına” olanak tanıyan sanal bir ortam olan The Sandbox‘ın önünde yer almayı başardı. SAND’in yatırım getirisi ise şu an 85.3 kat olarak ölçülebiliyor.

25x ROI ile üçüncü sırada yer alan Decentraland (MANA), kripto para birimiyle desteklenen ve kullanıcıların metaverse arazilerini NFT’ler olarak satın alabilecekleri Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine kurulmuş sanal bir yaşam platformu olarak ön plana çıkıyor. Temelleri The Sandbox’a oldukça benzeyen Decentraland, metaverse endüstrisinin en popüler isimleri arasında yer alıyor.

Önde gelen bu üç metaverse projesinin ayrı ayrı değerleri 1 milyar doların üzerinde yer alıyor.

 

Listenin zirvesinde yer alan üç projeden daha az getiri sunsa da GensoKishi (MV), Step.app (FITFI), Bloktopia (BLOK), My Neighbor Alice (ALICE), XANA (XETA), Wilder World (WILD) ve Victoria VR (VR) gibi projelerde dikkate değer olmayı başardı.

Metaverse Arazilerinin Değeri Düşüyor

Koinfinans.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere metaverse sanal arazilerinin ticaret hacmi %98 gibi sert bir düşüş kaydetti. Söz konusu hacim Kasım 2021’de 8 milyon doların biraz üzerinde seyrediyordu.

Bunun da ötesinde, Ocak 2020’de başlayan ve 2021 boyunca ve 2022’nin başlarında devam eden aşağı yönlü modele ayak uydurarak, ikinci çeyrekte düşen karlarla birlikte metaverse arazilerin kârlılığını önemli miktarda azalttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın